REKLAMATestowane przez WK

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Rynek

WYWIADY I OPINIE

HANDEL

 

21 września 2022, 10:11wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Karolina Szałas, senior analyst, PMR Market Experts

Karolina Szałas, senior analyst, PMR Market Experts (fot. materiały prasowe)

Dyskonty spożywcze są nadal motorem napędowym sprzedaży kosmetyków w kanałach innych niż wyspecjalizowane w  sprzedaży tego asortymentu. I to w nich, według prognoz PMR, popyt na kosmetyki będzie rósł. Wiodącym kanałem sprzedaży dla kosmetyków pozostają drogerie z 40 proc. udziałem w rynku.  

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Według danych PMR, wartościowy udział innych niż kosmetyczne sklepów w całym rynku kosmetycznym – uwzględniając kanały niewyspecjalizowane w sprzedaży kosmetyków takie jak: sieci odzieżowe, sklepy spożywcze, bazary i targowiska, kioski oraz apteki – oscyluje na poziomie 35 proc. i w kolejnych latach (do 2027 r.) utrzyma się na podobnym poziomie.

Sprzedaż ogółem, w tym także kosmetyków, maleje na bazarach, targowiskach, w kioskach. Natomiast perspektywy wzrostu w sprzedaży kosmetyków mają takie kanały jak np. sieci odzieżowe, dyskonty spożywcze i niespożywcze.

– W sieciach niespecjalistycznych sprzedaż kosmetyków rośnie ze względu na niską bazę, z jakiej startowały – w ostatnich latach mocno rozszerzały one asortyment kosmetyczny. Ma na to  również organiczny wzrost placówek otwieranych przez dyskonty spożywcze i niespożywcze – komentuje dla wiadomoscikosmetyczne.pl Karolina Szałas, senior analyst w PMR Market Experts.

Według prognoz PMR, w przypadku sieciowych sklepów spożywczych, udział kosmetyków w wartości sprzedaży będzie rósł w dyskontach, w przeciwieństwie do hipermarketów i supermarketów.  

W latach 2022-2027 sprzedaż kosmetyków w dyskontach spożywczych będzie rosła średniorocznie na poziomie 5-10 proc., w poszczególnych latach o ok. 2-4 pkt. proc. szybciej niż cały rynek artykułów kosmetycznych – mówi Karolina Szałas.

PMR prognozuje wzrost wartości rynku handlu detalicznego artykułami kosmetycznymi w Polsce w latach 2022-2027 na średniorocznym poziomie 3-5 proc. 

Czytaj więcej: Karolina Szałas, PMR: Rynek kosmetyków w Polsce wzrośnie wartościowo o 30 proc. do 2027 roku

W 2022 r. wartość całego rynku artykułów kosmetycznych w Polsce wyniesie prawie 28 mld zł, a udział stacjonarnych sklepów drogeryjno-kosmetycznych w rynku jest na poziomie 40 proc.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony