HANDEL I DYSTRYBUCJA

WYWIADY I OPINIE

 

28 października 2019, 13:39Katarzyna Bielecka, dyrektor generalna Sephora Polska

Katarzyna Bielecka, dyrektor generalna Sephora Polska (fot. materiały prasowe/Sephora)

Sephora Polska odczuła znaczący wpływ wprowadzenia niehandlowych niedziel na liczbę odwiedzających. W związku z tym, aby zrekompensować ten spadek, realizuje szereg niestandardowych działań – mówi dla portalu wiadomoscikosmetyczne.pl Katarzyna Bielecka, dyrektor generalna Sephora Polska.

REKLAMANina Słupska_BIEG_Baner w artykule (luty-marzec 2021)

Aby zminimalizować niekorzystny wpływ niehandlowych niedziel na liczbę klientów w perfumeriach Sephora, sieć wprowadziła nowe, światowe marki, które do tej pory były niedostępne na polskim rynku, a na które czekali klienci. Mowa o Fenty Beauty by Rihanna, Anastasia Beverly Hills czy Fresh.

Organizowaliśmy również rozmaite akcje promocyjne w dni poprzedzające wybrane niedziele bez handlu, a także zachęcaliśmy klientów do skorzystania z nowych bezpłatnych usług i warsztatów makijażu w perfumeriach – mówi dla portalu wiadomoscikosmetyczne.pl Katarzyna Bielecka, dyrektor generalna Sephora Polska.

Dzięki tym zabiegom wpływy, które wcześniej sieć Sephora notowała w niedziele, częściowo przeniosły się na inne dni tygodnia. – Największe wzrosty odwiedzin klientów odnotowaliśmy w poniedziałki i soboty. Przed wprowadzeniem ograniczenia w handlu w niedziele, poniedziałek był – pod kątem generowanej sprzedaży – zdecydowanie najsłabszym dniem tygodnia. Obecnie sprzedaż osiągana w poniedziałki jest porównywalna do wtorku i środy. Zdecydowanie wzrósł udział sobót w tygodniowym obrocie – jest to obecnie najchętniej wybierany przez naszych klientów dzień odwiedzin w naszych perfumeriach – wyjaśnia dyrektor Sephory. Równocześnie zaznacza, że regulacje związane z ograniczeniem handlu w niedziele nie miały bezpośredniego wpływu na strategię ekspansji sieci Sephora, decyzje o poziomie zatrudnienia czy o zamykaniu czy otwieraniu perfumerii.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 3
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony