REKLAMAWebinar WK Studio_ecommerce_K2 Precise

Produkty specjalistyczne pod marką Floslek Pharma dostępne są w coraz większej liczbie sieci aptecznych oraz w aptekach rodzinnych. Liczymy też na dalsze umacnianie pozycji na świecie – mówi Katarzyna Furmanek, prezes Laboratorium Kosmetycznego Floslek.

REKLAMATestowane przez WK_Caudalie
Katarzyna Furmanek, prezes Laboratorium Kosmetycznego Floslek

Katarzyna Furmanek, prezes Laboratorium Kosmetycznego Floslek (fot. materiały prasowe)

Jaki będzie 2018 r. dla branży? Z jakimi wyzwaniami i problemami branża i firma Floslek będzie się mierzyć w przyszłym roku?

Preparaty kosmetyczne do tej pory miały przede wszystkim chronić, pielęgnować i upiększać naszą skórę. Doceniała to rosnąca liczba konsumentów. Ostatnio jednak ich oczekiwania ewaluują. Obserwujemy, jak zmienia się rola kosmetyków – dziś muszą spełniać szereg innych wymagań użytkowników. Powinny być nie tylko skuteczne, ale również przyjazne środowisku, wpisywać się w ideę higienicznego, zdrowego trybu życia. Powinny również gwarantować bezpieczeństwo uprawiania sportów na świeżym powietrzu, piękny wygląd podczas zajęć sportowych, zapewniać relaks. Chcąc przyciągnąć uwagę konsumentów producenci będą musieli zaoferować takie kosmetyki, które będą zaskakiwać swoją wszechstronnością bądź opakowaniem, dając przyjemność odkrywania ich wielu postaci i form.

Jakie główne czynniki będą miały wpływ na handel produktami kosmetycznymi?

W tym obszarze obserwujemy w ostatnim czasie spadek znaczenia prywatnych, tradycyjnych drogerii, zlokalizowanych blisko miejsca zamieszkania swoich klientów. Obawiamy się, że stały trend malejący liczby takich drogerii może negatywnie wpłynąć na dostęp konsumentów do nowości oferowanych przez polskich producentów. Ponieważ jednak natura nie znosi próżni, obserwujemy przeniesienie środka ciężkości z rynku tradycyjnego do internetu. Dlatego zakładamy wzrost znaczenia rynku e-commerce.

Jak zatem będziecie zacieśniać relacje z konsumentami?

Bezpośrednie relacje z konsumentami mają dla nas olbrzymie znaczenie. Staramy się angażować odbiorców do testów naszych nowości, uważnie śledzimy ich opinie, czytamy recenzje, którymi dzielą się z innymi użytkownikami. Myślimy również o wspólnej kreacji z miłośniczkami preparatów Floslek nowych kosmetyków, „szytych na miarę” ich oczekiwań.

Na jakie konsumenckie trendy przygotowujecie się w przyszłym roku?

Naturalnym kierunkiem naszego rozwoju jest trend dermokosmetyczny, nakierowany na osoby cierpiące z powodu nadwrażliwości na czynniki środowiskowe. Bliski jest nam również trend wegański, ale nie zapominamy o active beauty czy anti-aging. 

Jakie macie plany rozwojowe w kraju i na świecie?

W kraju w dalszym ciągu swoją przyszłość wiążemy z rynkiem farmaceutycznym. Nasze produkty specjalistyczne pod marką Floslek Pharma dostępne są w coraz większej liczbie sieci aptecznych oraz w aptekach rodzinnych.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

3Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~tralalala 3 ponad rok temu

  uczciwa firma do zrzygania, nie oszczędzają na recepturach, wypróbujcie ich krem dla skóry naczynkowej czy naczyniowej (nie wiem jak to się tam pisze), taki z lupą, - czerwony. Dobry to mało powiedziane.

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~aniajhv 2 ponad rok temu

  Bardzo lubię wszystkie produkty kosmetyczne FlosLeka. To produkty z wyższej półki, ale nie o wygórowanych cenach i szanują opinię klienta :) mi bardzo pomagają w codziennej pielęgnacji skóry.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
 • ~leja 1 ponad rok temuocena: 100% 

  Nic więcej nie kupię z flos leku jak wejdą do Chin. Dziękuję, nie będę wspierać testów na zwierzętach.

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony