HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

PRAWO

 

19 czerwca 2020, 10:08wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kolumbia zakazuje testowania kosmetyków na zwierzętach po historycznym głosowaniu

Kolumbia zakazuje testowania kosmetyków na zwierzętach po historycznym głosowaniu (fot. adobe stock)

Senat Kolumbii zgodził się zakazać testowania kosmetyków na zwierzętach. Ustawa, która ma wejść w życie za cztery lata, czeka na podpis prezydenta.

REKLAMADIW Group - belka w artykułach Perły - 15-22.09.2020

Senat Kolumbii zakazał testowania kosmetyków na zwierzętach. Środek został przyjęty prawie jednogłośnie na mocy ustawy 120/2018, która została przyjęta w zeszłym tygodniu.

„Brawo Kolumbia za zrobienie ogromnego kroku naprzód w Ameryce Łacińskiej i położenie kresu cierpieniu zwierząt w testach kosmetycznych. Animal Defenders International wzywa inne narody do śledzenia historycznej, pełnej współczucia akcji Kolumbii" - przekazała w oświadczeniu Jan Creamer, prezes Animal Defenders International, który był orędownikiem tej ustawy.

Ustawa wejdzie w życie za cztery lata i zabrania wykorzystywania zwierząt do testowania produktów kosmetycznych i ich składników, zarówno produkowanych w Kolumbii, jak i importowanych. Dzięki Kolumbii jako centrum produkcji w regionie, zakaz prawdopodobnie wpłynie również na kraje Sojuszu Pacyfiku, czyli Peru, Chile i Meksyk. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony