wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Patrycja Sass-Staniszewska, prezes, Izby Gospodarki Elektronicznej

Patrycja Sass-Staniszewska, prezes, Izby Gospodarki Elektronicznej (fot.materiały prasowe)

– Choć mówi się, że handel internetowy jest najbardziej zielony, to e-sklepy wciąż mają dużo do zrobienia w kontekście ekologicznych opakowań i dostaw – mówiła Patrycja Sass-Staniszewska, prezes, Izby Gospodarki Elektronicznej podczas Retail & FMCG Congress 2021.

Jak podkreśliła Patrycja Sass-Staniszewska biorąca udział w debacie „Zero waste retail. Zrównoważony handel przyszłości” podczas Retail & FMCG Congress 2021, 88 proc. konsumentów dostrzega nieekologiczne praktyki e-commerce. Wielu z nich jest gotowych dopłacić za bardziej zielone opakowania, a 40 proc. zapewnia, że mogłoby poczekać dłużej na dowóz zakupów, aby ich przesyłka została dostarczona wraz z innymi, po to by zmniejszyć emisję CO2 – podały wiadomoscihandlowe.pl

 Podczas pandemii nastąpił ogromny wzrost zakupów online, także w obszarze e-grocery.

Obecnie 80 proc. konsumentów robi zakupy w kanale e-commerce. W czasie pandemii nastąpił 30 proc. skok. To efekt m.in. tego, że e-grocery stał się dostępny niemal wszędzie, a wcześniej był skierowany w zasadzie do mieszkańców Warszawy. I choć mówi się, że handel internetowy jest najbardziej zielony, to e-sklepy wciąż mają dużo do zrobienia w kontekście ekologicznych opakowań i dostaw – zwróciła uwagę Patrycja Sass-Staniszewska.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony