REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

KONSUMENT i TRENDY

 

1 sierpnia 2019, 13:03wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Prawie dziewięciu na dziesięciu internautów śledzi treści na temat marek

Prawie dziewięciu na dziesięciu internautów śledzi treści na temat marek (fot. Adobe)

Prawie dziewięciu na dziesięciu internautów śledzi treści na temat marek, co trzeci robi to sporadycznie, prawie tyle samo szuka treści na temat marki tylko w przypadku zamiaru zakupu produktu lub usługi. Na bieżąco marki w internecie śledzi co czwarty internauta (26 proc.) Prawie jedna trzecia z nich kontaktuje się z markami kosmetycznymi.

REKLAMAForum Branży Kosmetycznej (belka w artykułach) 4-31.08.2020 r.

Badanie preferencji konsumenckich w kanałach online ASAP CARE 24 miało na celu sprawdzenie w jaki sposób konsument w Polsce kontaktuje się z markami, jakie formy kontaktu wykorzystuje najczęściej i dlaczego, określenie oczekiwań względem komunikacji oraz wpływ opinii, treści czy też kryzysów wizerunkowych na decyzje zakupowe i postrzeganie marek

Jak się okazuje, aktywność online ma znaczący wpływ na decyzje o zakupie produktu/usługi danej marki (80 proc. badanych zaznaczyło tę odpowiedź) oraz na indywidualną opinię o marce (76 proc.). Wśród ponad połowy internautów śledzenie marek ma także przełożenie na rekomendacje marek innym oraz chęć wyrażenia opinii o marce w internecie.

Badani najczęściej kontaktują się z markami sklepów internetowych (34 proc.), markami kosmetycznymi (29 proc.) oraz modowymi (24 proc.). Ostatnie kontakty badanych z marką dotyczyły głównie informacji o produkcie (43 proc.), reklamacji (34 proc.) oraz promocji i wyprzedaży (25 proc.)

Szybka i sprawna reakcja w cenie

Po kontakcie z marką w internecie badani oczekują, że reakcja nie potrwa dłużej niż godzinę. Marki, które odpowiadają w oczekiwanym czasie uważane są za szanujące klienta (40 proc.), odpowiedzialne (36 proc.) oraz wiarygodne (32 proc.).

Doświadczenia internautów w tej kwestii są raczej pozytywne. Ośmiu na dziesięciu badanych przyznaje, że treści na temat marki pozostawione w internecie przez innych użytkowników mają wpływ na ich postrzeganie marki. W przypadku, gdy internauta planowałby zakup produktu lub usługi danej marki, a w mediach społecznościowych przeczytałby o niej negatywne opinie, 41 proc. z badanych zrezygnowałaby z zakupu. Jednak gdy marka odpowiada na takie negatywne opinie przeprosinami lub obietnicą zadziałania, z zakupu zrezygnowałoby tylko 28 proc..

Dwóch na trzech badanych uważa, że ich opinia na temat marki ma znaczenie dla innych użytkowników produktu lub usługi tej marki. 57 proc. internautów zgadza się ze stwierdzeniem, że ich opinia ma znaczenie dla właścicieli marki, a 62 proc. uważa, że ich opinia może mieć wpływ na jakość produktów lub usług oferowanych przez markę

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony