REKLAMAFBK_Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Drogerie

Sieci drogeryjne

 

29 stycznia 2023, 20:16wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Sieć sklepów kosmetycznych Kontigo skończyła 2021 r. z 34 mln zł straty netto. To kolejny deficytowy rok. Płynność finansowa Kontigo została zachwiana. Działalność spółki jest uzależniona od dofinansowania, do którego udzielenia zobowiązała się  Grupa Eurocash.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Sprawozdanie finansowe opublikowane na początku stycznia br. pokazuje trudną sytuację sieci sklepów kosmetycznych Kontigo, która należy do Grupy Eurocash.

Jak dowiadujemy się ze sprawozdania, kapitał własny spółki na dzień bilansowy 31 grudnia 2021 r. był ujemny i wynosił -150 mln zł. Nadwyżka zobowiązań krótkoterminowych nad aktywami obrotowymi wyniosła 147 mln złotych, przy czym głównym źródłem tej różnicy jest zobowiązanie z tytułu cashpoolingu w ramach grupy kapitałowej w kwocie 141 mln zł z tytułu finansowania działalności spółki ze strony spółek Grupy Kapitałowej Eurocash.

2020 r. Kontigo skończyło stratą -50 mln zł, strata w roku 2021 wyniosła -34 mln zł.

„Biorąc pod uwagę powyższe kontynuacja działalności spółki uzależniona jest całkowicie od zapewnienia bieżącego finansowania przez grupę kapitałową, do której należy”– czytamy w sprawozdaniu.

W związku z ujemnym kapitałem własnym Kontigo oraz w świetle ograniczonej płynności spółki i uzależnienia od finansowania wewnątrzgrupowego, 16 grudnia 2022 r. spółka nadrzędna Eurocash S.A. zobowiązała się pisemnie do udzielenia wsparcia finansowego Kontigo w razie wystąpienia takiej potrzeby w okresie co najmniej 12 miesięcy od dnia sporządzenia sprawozdania finansowego.

Czytaj także: Kontigo ma coraz mniej sklepów  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony