REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v3

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci drogeryjne

 

20 października 2021, 13:10wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W kosmetykach VeGaja znalazły się oleje i ekstrakty pochodzące z maku polnego, melisy, nagietka, pomidora, ogórka czy róży

W kosmetykach VeGaja znalazły się oleje i ekstrakty pochodzące z maku polnego, melisy, nagietka, pomidora, ogórka czy róży (fot. materiały prasowe )

VeGaya to wysokojakościowe kosmetyki wegańskie, dostępne wyłącznie w Kontigo – zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych w całej Polsce. Marka powstała przy współpracy z firmą Mokosh Cosmetics.

Sieć salonów kosmetycznych Kontigo stworzyła markę VeGaya z myślą o konsumentach poszukujących świadomej pielęgnacji.  Oferuje ona wysokojakościowe kosmetyki wegańskie. Zawarte w nich roślinne substancje aktywne są nie tylko ekologiczne, ale również efektywne.

Wysoka skuteczność produktów została udowodniona w badaniach laboratoryjnych za pomocą specjalistycznej aparatury pomiarowej, przeprowadzonej przez niezależne laboratorium. Ponadto aby wzmocnić działanie kosmetyków zostały zastosowane efektywne stężenia naturalnych składników aktywnych o udowodnionej, wysokiej skuteczności m.in. liczne ekstrakty i kompleksy roślinne, peptydy, witamina E oraz oleje.

Dla twórczyń marki, Agnieszki Śliwy i Małgorzaty Krzemińskiej najistotniejsze było, by substancje użyte w recepturach pochodziły ze zrównoważonych upraw i występowały w naszej strefie geograficznej, dzięki czemu wykluczono konieczność odległego transportu, który przyczynia się do zwiększania śladu węglowego. Stąd też w kosmetykach znalazły się oleje i ekstrakty pochodzące z maku polnego, melisy, nagietka, pomidora, ogórka czy róży.

Produkty marki VeGaya powstały w zakładach czerpiących energię ze źródeł odnawialnych i są zamknięte w opakowaniach, które nadają się do recyklingu lub ponownego użycia. W kosmetykach nie ma w nich takich składników, jak: SLS, PEG, parabeny, pochodne ropy naftowej czy mikroplastik.

Marka VeGaya powstała przy współpracy z firmą Mokosh Cosmetics, producentem naturalnych kosmetyków ekologicznych, które znane są nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami.

– Przy tworzeniu marki VeGaya za cel przyświecało nam stworzenie niezwykle skutecznych, funkcjonalnych, dopasowanych do realnych potrzeb skóry kosmetyków, jednocześnie możliwie jak najbardziej przyjaznych naszej planecie. Pierwszym i kluczowym wyzwaniem było znalezienie producenta, który spełni zarówno bardzo wysokie wymagania jakościowe, jak i będzie dzielił podobne do naszych wartości w sferze ekologii. Nasz wybór padł na Mokosh Cosmetics, którego produkty znamy i cenimy od lat i któremu tak jak nam, troska o środowisko jest bliska sercu – mówią Agnieszka Śliwa i Małgorzata Krzemińska.

Produkty marki VeGaya są dostępne wyłącznie w sieci Kontigo. Można je nabyć zarówno w sklepie online, jak i w 31 sklepach stacjonarnych w całej Polsce.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony