Garden Planet to marka wegańskich szamponów, masek i odżywek. Na produktach można znaleźć wizerunki czterech zagrożonych gatunków zwierząt wraz z ciekawostkami edukacyjnymi na ich temat: lemura, koali, słonia oraz pszczoły

Garden Planet to marka wegańskich szamponów, masek i odżywek. Na produktach można znaleźć wizerunki czterech zagrożonych gatunków zwierząt wraz z ciekawostkami edukacyjnymi na ich temat: lemura, koali, słonia oraz pszczoły (fot. materiały prasowe )

Sieć salonów kosmetycznych Kontigo rozpoczęła współpracę z fundacją EkoRozwoju. W ramach działań będzie przekazywać 5 proc. zysku ze sprzedaży produktów Garden Planet na rzecz fundacji i programu Dla Pszczół.

Kontigo ma w swoim asortymencie wiele linii naturalnych i wegańskich kosmetyków. W ubiegłym roku do oferty dołączyła nowa autorska marka pielęgnacji do włosów – Garden Planet. To właśnie ze sprzedaży tych produktów sieć sklepów kosmetycznych będzie przekazywała 5 proc. zysku na rzecz fundacji EkoRozwoju i jej programu Dla Pszczół.

Garden Planet to marka wegańskich szamponów, masek i odżywek. Na produktach można znaleźć wizerunki czterech zagrożonych gatunków zwierząt wraz z ciekawostkami edukacyjnymi na ich temat: lemura, koali, słonia oraz pszczoły. Każda linia wzbogacona jest o dobroczynny ekstrakt lub olej roślinny, który w środowisku naturalnym powiązany jest z gatunkiem zwierzęcia będącego bohaterem danej serii.

Misją Garden Planet jest edukacja, poprzez którą chcieliśmy zwrócić uwagę na wpływ działalności człowieka na przyrodę, dlatego opatrzyliśmy ją hasłem „Dbam o to, co piękne”. Już na etapie tworzenia tej marki wiedzieliśmy, że oprócz  wysokojakościowych naturalnych i wegańskich receptur, chcemy zwrócić uwagę na wpływ działalności człowieka na ekosystem – mówi Aneta Nowakowska, kierownik zarządzania kategorią w Kontigo.

Opakowania produktów przeznaczone są do recyklingu, a składniki użyte do produkcji pozyskiwane są z upraw nieszkodzących naturalnemu środowisku zwierząt.

– Wiemy, jak ważna jest bioróżnorodność w ekosystemie, dlatego szerzymy wiedzę na temat zagrożonych gatunków zwierząt, w tym między innymi pszczół. Aby jeszcze w większym stopniu przyczynić się do ochrony przyrody, zdecydowaliśmy się na współpracę z Fundacją EkoRozwoju, której tak samo, jak nam bliska jest troska o środowisko naturalne i bioróżnorodność – dodaje Aneta Nowakowska.

Fundacja EkoRozwoju działa na rzecz ochrony przyrody, krajobrazu i bioróżnorodności. W ramach projektu “Dla Pszczół” stworzyła do tej pory m.in. pastwiska o łącznej powierzchni ponad 5 tys. mkw., poddała pielęgnacji 2 aleje śródpolne, posadziła 600 starych odmian drzew owocowych, tworzy dla owadów hotele oraz miejskie pasieki.

Ponadto ma w planach stworzenie łącznie 13 stref miododajnych i 9 schronień dla zapylaczy, a także rabat edukacyjnych na terenach szkół. Fundacja tworzy też materiały edukacyjne, organizuje warsztaty, seminaria, webinary oraz wycieczki edukacyjne.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony