REKLAMARetail Trends 2023 baner główny

KONSUMENT i TRENDY

 

2 lutego 2023, 17:18wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Większość mężczyzn dostanie od swoich partnerek perfumy, kosmetyki lub czekoladki. Wśród wręczanych przez nich prezentów prym wiodą kwiaty, choć część panów w poszukiwaniu prezentów też uda się do drogerii lub perfumerii

Większość mężczyzn dostanie od swoich partnerek perfumy, kosmetyki lub czekoladki. Wśród wręczanych przez nich prezentów prym wiodą kwiaty, choć część panów w poszukiwaniu prezentów też uda się do drogerii lub perfumerii (fot. shutterstock)

Miesiąc, który właśnie się rozpoczął może być dla drogerii i perfumerii okazją do zwiększenia sprzedaży. A to za sprawą walentynek, które przydają na 14 lutego. Z ich okazji wielu zakochanych kupi swojej partnerce lub partnerowi perfumy i kosmetyki – wynika z badania przeprowadzonego przez PayPo.

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

Dwie trzecie Polaków świętuje walentynki. Swoja drugą połówkę obdarowują z tej okazji osoby w różnym wieku, zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Z badania przeprowadzonego przez PayPo wynika jednak, że kobiety wydadzą na prezenty mniej. Częściej jednak będą szukać ich w drogeriach i perfumeriach.

Ile Polacy wydadzą na walentynkowe prezenty?

Co czwarty mężczyzna na prezent wyda średnio 100-200 zł. Prawie jedna czwarta (23 proc.) przeznacza na tę okazję maksymalnie 50 zł, a niewiele mniej, bo 22 proc, decyduje się na kwotę rzędu 100-200 zł. 13 proc. płaci za upominki od 200 do 500 zł.

Natomiast jedna trzecia respondentek badania PayPo przyznała, że  na walentynkowy prezent wydaje średnio 50-100 zł, a 27 proc. najwyżej 50 zł. Natomiast prawie co czwarta kobieta (24 proc.) - 100-200 zł. Zaledwie 4 proc. wydaje kwotę od 200 do 500 zł.

Co na walentynki najczęściej kupują kobiety, a co mężczyźni?

W czołówce najczęściej kupowanych przez mężczyzn upominków plasują się kwiaty (55 proc.) i czekoladki (45 proc.). Ale tuż za nimi są kosmetyki i perfumy (30 proc.), a potem biżuteria (27 proc.). Zestawienie zamykają książki, gry i płyty (z wynikiem odpowiednio 10, 5 i 4 proc.). Co dziesiąty mężczyzna w prezencie dla ukochanej kupuje odzież lub torebkę.

Nieco inne decyzje zakupowe podejmują kobiety, które najczęściej obdarowują drugie połówki kosmetykami i perfumami (39 proc.) oraz czekoladkami (39 proc.), a 27 proc. gadżetami typu kubki czy ramki na zdjęcia. Na dalszych miejscach są kwiaty (prawie 8 proc.) oraz płyty z muzyką (ok. 5 proc.). 15 proc. badanych kobiet nie kupuje dla partnerów żadnych prezentów.

PayPo to firma świadcząca usługi płatności odroczonych w internecie. Badanie zrealizowano za pośrednictwem platformy Omnisurv by IQS w dniach 27-29.01.2023 roku na ogólnopolskiej próbie 500 osób w wieku 18-64 lat.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony