REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

 

26 stycznia 2022, 16:02wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupach w internecie jest wciąż niska cena. W następnej kolejności konsumenci zwracają uwagę na takie kwestie, jak darmowa dostawa, szeroka oferta sklepu oraz promocje. Na znaczeniu straciły za to dobre opinie o sklepie oraz dokładny opis produktów

Najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupach w internecie jest wciąż niska cena. W następnej kolejności konsumenci zwracają uwagę na takie kwestie, jak darmowa dostawa, szeroka oferta sklepu oraz promocje. Na znaczeniu straciły za to dobre opinie o sklepie oraz dokładny opis produktów (fot. shutterstock)

Kosmetyki i perfumy są obok ubrań najczęściej kupowanymi produktami w internecie. Natomiast miejscem tych zakupów są z reguły e-sklepy znanych sieci – wynika z II fali badania agencji Inquiry pt. „Zakupy internetowe Polaków”.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Aż 6 na 10 Polaków, którzy robią zakupy w internecie, kupuje produkty przez internet przynajmniej raz na 2-3 tygodnie. Najczęstsze zakupy w tym kanale to odzież i bielizna dla dorosłych oraz kosmetyki. Takie zakupy to domena kobiet, bo mężczyźni częściej kupują sprzęt komputerowy, telefony oraz części motoryzacyjne.

Najpopularniejszym sposobem zakupu produktów w internecie są platformy zakupowe oferujące produkty różnych firm. Jednak w przypadku kosmetyków klienci decydują się raczej sklepy internetowe znanych sieci oraz aplikacje mobilne.

23 proc. respondentów badania Inquiry korzystała w ostatnim roku ze e-sklepu sieci Rossmann. Częściej zaglądały do niego kobiety niż mężczyźni.  

 

Najważniejszym czynnikiem decydującym o zakupach w internecie jest wciąż niska cena. W następnej kolejności konsumenci zwracają uwagę na takie kwestie, jak darmowa dostawa, szeroka oferta sklepu oraz promocje. Najważniejsze czynniki wpływające na wybór miejsca zakupu online nie zmieniły się w porównaniu do ubiegłego roku. Na znaczeniu straciły nieco dobre opinie o sklepie oraz dokładny opis produktów.

Jako źródło inspiracji (np. przy zakupach świątecznych prezentów) na znaczeniu tracą strony internetowe oraz blogi, a także aplikacje zakupowe oraz newslettery sklepów internetowych. Zyskał natomiast Instagram.  

Badanie Inqury pokazało również, że kobiety częściej niż mężczyźni szukają inspiracji na Facebooku, Instagramie oraz na kiermaszach świątecznych jako miejscach, w których można szukać podpowiedzi. Natomiast najmłodsze osoby – w wieku 18-24 lata – częściej niż pozostałe grupy wiekowe wskazują na porady na YouTube, Instagram oraz TikTok.

Najbardziej preferowaną formą płatności przy zakupach w internecie jest Blik, a ulubioną formą dostawy - dostawa do paczkomatu. 

Badanie obejmowało osoby, które robią jakiekolwiek zakupy online, w podziale na produkty i usługi. Pod
uwagę wzięto wszystkie zakupy realizowane na komputerze, laptopie, tablecie lub telefonie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony