REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci handlowe

 

7 lipca 2021, 16:10wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Stoisko Beauty w sklepie Primark w Galerii Młociny

Stoisko Beauty w sklepie Primark w Galerii Młociny (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Stowarzyszenie Kosmetyki Bez Okrucieństwa ogłosiło, że kosmetyki i akcesoria sieci Primark zgodne są z jego kryteriami pod względem braku powiązań z testami na zwierzętach.

Kosmetyki i akcesoria obecnej od niedawna w Polsce irlandzkiej sieci Primark zostały przez Stowarzyszenie Kosmetyki Bez Okrucieństwa uznane za wolne od jakichkolwiek powiązań z testowaniem na zwierzętach.

Już wcześniej sieć zapewniała, że jej produkty kosmetyczne nie są testowane na zwierzętach. Na potwierdzenie tych słów Primark uzyskał certyfikat Leaping Bunny, który wymaga spełnienia standardów wolnych od okrucieństwa wykraczających poza wymogi prawne.

Wszystkie produkty kosmetyczne i higieny osobistej naszej marki są zatwierdzone w ramach programu Cruelty Free International Leaping Bunny. Przestrzegamy ustalonej polityki daty granicznej i aktywnie monitorujemy naszych dostawców, aby mieć pewność, że nasze produkty wciąż spełniają kryteria. Nasz system monitorowania dostawców podlega również niezależnemu audytowi – zapewnia Primark na swojej stronie internetowej.

W asortymencie sieci są kosmetyki pielęgnacyjne, makijażowe i zapachy, a także akcesoria, takie jak pędzle do makijażu czy sztuczne rzęsy.

Wcześniej weryfikację Stowarzyszenia Kosmetyków Bez Okrucieństwa pozytywnie przeszły firmy: Bielenda i jej marki: Bielenda, Bielenda Professional i Body Boom, Eveline, Krayna, Hagi oraz Laboratorium Kosmetyczne Dr Irena Eris z markami: Dr Irena Eris, Lirene, Under Twenty, Pharmaceris i Clinic Way oraz Maga Cosmetics i jej lakiery i odżywki do paznkocki.

Stowarzyszenie przypomina, że od wielu lat w Unii Europejskiej funkcjonuje zakaz testowania kosmetyków na zwierzętach. Zwraca jednak uwagę, że choć nie można robić ani zlecać testów, to już np. producent dostarczający jeden ze składników kosmetyku może w różny sposób wykorzystywać testy na zwierzętach. Dlatego w swojej weryfikacji organizacja sprawdza wszystkich dostawców badanej firmy i wykorzystywane przez nią składniki.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 1
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony