REKLAMAPolski Ład webinar WH Fokus baner główny 12.2001

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

19 października 2021, 12:25wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Kosmetyki to dla aptek ważna, bo wysokomarżowa kategoria

Kosmetyki to dla aptek ważna, bo wysokomarżowa kategoria (fot. shutterstock)

Wartość sprzedaży kosmetyków w aptekach wzrosła po 15 dniach października 2021 r. o niemal 10 proc. w porównaniu z tym samym okresem w roku ubiegłym. W porwaniu do poprzedniego miesiąca kategoria odnotował wzrost o 1, 5 proc. – wynika z okresowego raportu PEX PharmaSequence.

Wzrost wartość całego rynku aptecznego po 15 dniach października 2021 r.  wyniósł ponad 5 proc. w porównaniu do roku ubiegłego. Najmocniej urosła kategoria wyrobów medycznych (niemal 16 proc.), a potem kosmetyków (prawie 10 proc.). Wzrost odnotowały też leki OTC (6,8 proc.) oraz w niewielkim stopniu suplementy diety (0,5 proc.) – wynika z okresowego raportu PEX PharmaSequence.

Natomiast w porównaniu do pierwszych dni września, rynek apteczny po 15 dniach października odnotował bardzo nieznaczny wzrost – o 1,1 proc. Tutaj najmocniejsze wzrosty odnotowano w kategorii suplementów diety – 3,5 proc. Wartość sprzedaży kosmetyków urosła zaledwie o 1,6 proc. Natomiast kategoria leków OTC odnotowała spadek wartości o 1,5 proc.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony