REKLAMAAjona banner główny - 90 dni v2
Krzysztof Duda, dyrektor handlowy hurtowni Błysk w Jastrzębiu-Zdroju

Krzysztof Duda, dyrektor handlowy hurtowni Błysk w Jastrzębiu-Zdroju (fot. materiały prasowe/T.Boguta)

– Ceny kosmetyków do pielęgnacji ciała topowych marek są niższe niż w ubiegłym roku. Konsumenci odchodzą od małych opakowań – mówi Krzysztof Duda, dyrektor handlowy hurtowni Błysk z Jastrzębia-Zdroju – analizując kategorię kosmetyków do pielęgnacji ciała. 

REKLAMAStrategia zielona webinar (BelkawArtykułach)

– Konsumenci odchodzą od małych pojemności. Szczególnie widać to w żelach do mycia ciała. Małe opakowania to niewielki odsetek sprzedaży – mówi Krzysztof Duda, dyrektor handlowy hurtowni Błysk z Jastrzębia-Zdroju.

Jego zdaniem klienci nie przenoszą swojego zainteresowania na tańsze produkty.

Nie widzę, aby w tej kategorii klient uciekał do marek ekonomicznych. Cena ma znaczenie, ale nie widzimy przechylenia szali w stronę najtańszych produktów. Konsumenci chętnie sięgają po znane marki, jak i nowości z szeroko rozumianej grupy produktów naturalnych. Ciekawym zjawiskiem jest jednak to, że gdy spojrzymy na topowych graczy, np. w kategorii produktów do mycia ciała – ceny są niższe niż w ubiegłym roku. Być może wiąże się to z tym, że firmy próbują odbić, nadrobić straty z ubiegłego roku i obierają taką a nie inną politykę cenową – komentuje.   

Jak podkreśla, analizując rynek kosmetyków, należy cofnąć się do roku 2019, ponieważ 2020 był zupełnie inny – obraz rynku jest w tym okresie zniekształcony i dane są niemiarodajne. Jedynie porównując obecny rok z 2019 możemy zorientować się w jakiej sytuacji jesteśmy.

Trzeba pamiętać, że w ubiegłym roku niektóre kategorie zupełnie zamarły, ale były też takie, które szaleńczo poszły w górę, jak np. mydła – u nas wzrost sprzedaży sięgnął kilkuset procent w 2020 r. w porównaniu do 2019. Zarówno dotyczy to mydeł w płynie, jak i tradycyjnych kostek, choć kostki powoli tracą w rynku – stwierdza Krzysztof Duda.

Jak kategoria pielęgnacji ciała wygląda na podstawie danych hurtowni Błysk – więcej w majowym wydaniu „Wiadomości Kosmetycznych”.  

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony