PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

 

4 maja 2021, 09:14wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Nowe credo francuskiej marki kosmetycznej to „Ciesz się ulubionymi produktami, jednocześnie zmniejszając ilość odpadów”

Nowe credo francuskiej marki kosmetycznej to „Ciesz się ulubionymi produktami, jednocześnie zmniejszając ilość odpadów” (fot. FB L'Occitane en Provence)

Według L'Occitane, pomysłowe i praktyczne fontanny otwierają drogę do przyszłości bez plastiku i oferują odpowiedzialne doświadczenie zakupowe. Dziś marka oferuje butelkowanie pięciu flagowych produktów, które pozwalają klientom cieszyć się jej kosmetykami przy jednoczesnym zmniejszeniu ilości odpadów z tworzyw sztucznych.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Negatywny wpływ konsumpcji produktów kosmetycznych na planetę nie jest już tajemnicą, dlatego marki angażują się w rozmaite projekty, by stać się pionierami ekologicznych innowacji na rynku kosmetyków. Jedną z najważniejszych kwestii jest rozprzestrzenianie się plastiku, który od dziesięcioleci jest najczęściej stosowanym materiałem w przemyśle, zarówno ze względów praktycznych, jak i estetycznych.

Świadomość ekologiczna konsumentów zyskuje na popularności i marki muszą wymyślić się na nowo, aby lepiej spełniać ich nowe oczekiwania. Dlatego firma L'Occitane zrobiła kolejny krok w kierunku ekologii, dążąc do stopniowego wycofywania produkcji niepotrzebnych lub jednorazowych tworzyw sztucznych. Stworzyła w swoich sklepach fontanny do napełniania opakowań kosmetykami marki i kontynuuje ten eksperyment na większą skalę.

Wystarczy kupić butelkę Forever - udostępnioną przez markę w pojemności 250 ml i 500 ml - wykonaną w 100 proc. z aluminium pochodzącego z recyklingu i nadającego się do recyklingu, wytrzymałą i lekką. Jej zdobycie to nie tylko gest w kierunku planety, ale także realne oszczędności. W rzeczywistości przy pierwszym zakupie pusta butelka i jej napełnienie kosztują tyle samo, co zapakowany produkt, a następnie płacimy tylko za sam produkt.

Marka o prowansalskich korzeniach zamierza kontynuować projekt fontann do napełniania opakowań w swoich sklepach, początkowo uruchomiony w roku 2020 w Niemczech i Hiszpanii. Cel wyznaczony na 2021 rok to rozszerzenie koncepcji fontann masowych L'Occitane na większą liczbę punktów sprzedaży w Europie, Azji, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. We Francji od czerwca osiem sklepów zostanie wyposażonych w tę innowację.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony