PRODUCENCI I MARKI

MARKI

PRAWO

 

17 maja 2022, 16:05GlycoBioSciences domaga się, aby zakazać L’Oréal i Vichy używania opatentowanych składników.

GlycoBioSciences domaga się, aby zakazać L’Oréal i Vichy używania opatentowanych składników. (fot. Shutterstock)

Vichy Laboratories, należące go Grupy L’Oréal zostało pozwane przez firmę farmaceutyczną GlycoBioSciences. Sprawa dotyczy naruszenia patentu – informuje portal Cosmetics Business.

Kanadyjska grupa zarzuciła L’Oréal stosowanie jej kompozycji kwasu hialuronowego i matrycy polimerowej w sześciu produktach kosmetycznych. Produkty, o których mowa to: L'Oréal's Revitalift 1,5 proc. czystego kwasu hialuronowego, 1,5 proc. HA Revitalift i Revitalift Filler 1,5 proc. kwasu hialuronowego oraz Vichy's Liftactiv Supreme HA Wrinkle Filler 1,5 proc. serum z kwasem hialuronowym + witamina C, Liftactiv Ha Wypełniacz zmarszczek i Liftactiv Supreme - ujędrniający krem przeciwstarzeniowy na noc 1,5 ml.

Dokumenty uzyskane przez portal Cosmetics Business, złożone w amerykańskim sądzie okręgowym, stwierdzają, że L’Oréal i Vichy odmówiły wstrzymania produkcji, co zaowocował złożeniem przez GlycoBioSciences pozwu.
Glyco twierdzi, że poniósł straty finansowe w wyniku korzystania z ich opatentowanych kompleksów przez L’Oréal i Vichy.

Po zbadaniu, przetestowaniu, uzyskaniu informacji stwierdzono, że powyższe produkty zawierają wysokie stężenia kwasu hialuronowego w matrycy polimerowej, która obejmuje polimer niejonowy i są preparatami, które zawierają wszystkie elementy jednego lub więcej zastrzeżeń Glyco Patenty i/lub mają formuły, które są równoważne z zastrzeżonymi formułami – czytamy w dokumentach sądowych.

Celem postępowania sądowego wszczętego przez Glyco jest zakazanie L’Oréal i Vichy używania w produkowanych przez nich kosmetykach opatentowanych składników. Glyco domaga się również odszkodowania od firm.

Przeczytaj również: L’Oréal inicjuje fundusz, który będzie wspierał firmy działające na rzecz minimalizowania odpadów

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony