REKLAMAKomunikacja w social mediach webinar K2 Precise - baner główny

PRODUCENCI I MARKI

ZRÓWNOWAŻONY ROZWÓJ

 

26 kwietnia 2022, 09:49wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
L’Oréal jako główny inwestor wpłaca do Circular Innovation Fund 50 milionów euro.

L’Oréal jako główny inwestor wpłaca do Circular Innovation Fund 50 milionów euro. (fot. Shutterstock)

Aby uczcić Dzień Ziemi, L’Oréal ogłosił utworzenie funduszu Circular Innovation Fund o wartości 150 milionów euro. Jego celem jest wspieranie startupów i firm w Ameryce Północnej, Azji i Europie, które rozwijają wykorzystanie zasobów w obiegu zamkniętym.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Jako główny inwestor, francuski gigant kosmetyczny wpłaca do tego funduszu 50 milionów euro w ramach programu zrównoważonego rozwoju. 

Najnowszy raport IPCC potwierdził, że teraz albo nigdy możemy działać, aby powstrzymać najgorsze skutki globalnego ocieplenia. Jako lider branży chcemy działać na dwa uzupełniające się i strategiczne sposoby: z jednej strony zmniejszać wpływ naszej działalności – pozyskując nasze składniki w sposób zrównoważony, wykorzystując więcej materiałów pochodzących z recyklingu itp. Z drugiej strony przyczyniać się do rozwiązania niektórych z najpilniejszych wyzwań środowiskowych, takich jak gospodarowanie odpadami, zanieczyszczenie tworzywami sztucznymi, a także utrata różnorodności biologicznej. Właśnie dlatego, oprócz bycia głównym inwestorem nowego funduszu Circular Innovation, w tym roku nadal inwestujemy w odnowę bioróżnorodności poprzez nowy ambitny i innowacyjny francuski projekt technologiczny – komentuje Alexandra Palt, dyrektor ds. odpowiedzialności korporacyjnej i dyrektor generalny Fundacja L'Oréal.

Christophe Babule, wiceprezes wykonawczy, dyrektor finansowy L’Oréal dodaje, że jest przekonany, że finanse mogą odegrać decydującą rolę w łagodzeniu skutków zmian klimatycznych i mogą być motorem postępu. 

Przeczytaj również: L'Oréal for the Future – koncern obiecuje zrównoważone podejście do biznesu
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony