PRODUCENCI I MARKI

Inwestycje

Biznes

MARKI

 

5 grudnia 2022, 12:49wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. shutterstock)

L’ Oréal  nabył mniejszościowy pakiet udziałów we francuskiej firmie biotechnologicznej Microphyt produkującej mikroalgi. 

REKLAMABeauty and the Future baner w artykule WK

L’Oréal inwestuje w zielone technologie, przejmując poprzez swój fundusz venture capital BOLD (Business Opportunities for L’Oréal Development), pakiet mniejszościowy we francuskiej firmie biotechnologicznej Microphyt.  

Microphyt należy do firm produkujących na dużą skalę i w kontrolowany sposób najszersze odmiany mikroalg na świecie.

Mikroalgi to mikroskopijne organizmy roślinne stosowane w kosmetyce ze względu na ich aktywne właściwości i właściwości funkcjonalne.Firma posiada zintegrowaną platformę, która przekształca mikroalgi i w ten sposób opracowuje naturalne i odnawialne składniki, które doskonale wpisują się w zrównoważone ambicje L’Oréala.

Mikroalgi zostały okrzyknięte jedną z największych możliwości w zakresie składników dla branży kosmetycznej w 2021 roku.

Przejęcie udziałów mniejszościowych w Microphyt przez L’Oréal jest częścią programu zrównoważonego rozwoju, którego celem jest doprowadzenie do tego, że do 2030 r.  95 proc. składników wykorzystywanych przez L’Oréal będzie pochodziło ze źródeł biologicznych.

L'Oréal i Microphyt zbudują platformę technologiczną i połączą zasoby materialne i ludzkie w celu stworzenia surowców z biomasy mikroalg. Ambicją obu firm jest nawiązanie długoterminowej współpracy na rzecz rozwoju nowych rozwiązań kosmetycznych.

To powiązanie następuje po kilku strategicznych partnerstwach naukowych nawiązanych ostatnio przez firmę L'Oréal. Obejmuje to firmę Verily zajmującą się zdrowiem precyzyjnym, Narodowy Instytut Nauk o Materiałach (NIMS) w Japonii oraz Singapurskie Centrum Inżynierii Środowiskowej Nauk Przyrodniczych (SCELSE).

– Naszą ambicją jest współpraca na całym świecie z najbardziej przełomowymi jednostkami naukowymi w dziedzinie nauk zielonych, aby wspólnie rozwijać odpowiedzialne innowacje na dużą skalę i udostępniać je jak największej liczbie osób – mówi Barbara Lavernos, wiceprezes ds. odpowiedzialny za badania, innowacje i technologię w Grupie L'Oréal. – Jesteśmy bardzo zadowoleni z kontynuowania tej nowej współpracy z Microphyt, która pozwoli nam, dzięki unikalnym naturalnym rozwiązaniom pochodzącym z mikroalg, jeszcze bardziej przyspieszyć nasze dążenie do bardziej zrównoważonego rozwoju – dodała.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony