REKLAMAe-Wydanie marcowe WK.pl Baner główny 12-24.04.2021

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

WYWIADY I OPINIE

 

16 lutego 2021, 11:07wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Jean-Paul Agon, ustępujący prezes koncernu L'Oreal

Jean-Paul Agon, ustępujący prezes koncernu L'Oreal (fot. L'Oreal)

Pandemia COVID-19 ustąpi erze „szalonych lat 20.”, ponieważ szczepionki dają konsumentom nadzieję na powrót do normalnego życia. Jean-Paul Agon, ustępujący szef francuskiej grupy kosmetycznej uważa, że ​​życie po COVID-19 będzie „świętem makijażu i zapachów”.

Odnosząc się do frywolności lat 20. XX wieku, które nastąpiły po pandemii grypy w Hiszpanii w 1918 r., ustępujący prezes największego na świecie producenta kosmetyków L'Oréal, Jean-Paul Agon powiedział na konferencji inwestorów grupy w zeszłym tygodniu, że odbędzie się „fiesta makijażu i zapachów”. Dodał, że „ponowne nałożenie szminki będzie symbolem powrotu do życia”, gdy ludzie zaczną się ponownie uspołeczniać po miesiącach ograniczeń.

Jean-Paul Agon uważa, że lockdowny, kwarantanny, pozostawanie w domu, zakupy online, zamknięcie usług i obawy o zdrowie wywarły ogromny wpływ na rynek kosmetyków. Do tego doszły zamknięte sklepy i centra handlowe, obowiązkowe noszenie maseczek w wielu krajach i dramatyczny spadek sprzedaży kosmetyków kolorowych, ponieważ kobiety porzucały swoje salony kosmetyczne i fryzjerskie na rzecz samodzielnej pielęgnacji. 

Pozytywna prognoza odchodzącego na emeryturę szefa L'Oreala nastąpiła po tym jak francuski gigant sektora beauty i właściciel kosmetyków Maybelline i Lancôme odnotował wyższe, niż oczekiwano, wyniki w czwartym kwartale, napędzane głównie sprzedażą w Azji i jej oddziałem Active Cosmetics, pomagając grupie zrekompensować straty z początku roku.

111-letni dział  kosmetyków tej firmy, w skład którego wchodzą takie marki jak La Roche-Posay i CeraVe, odnotował po raz pierwszy sprzedaż przekraczającą 3 miliardy euro. Koncern skorzystał na znacznym ożywieniu na chińskim rynku w drugiej połowie roku, gdzie zyski wzrosły o 27 proc.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony