REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020
Warning: getimagesize(https://www.wiadomoscihandlowe.pl/img/artykuly/57477_l’oreal-wprowadzi-na-rynek-papierowe-tub_1.jpg): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 400 Bad request in /home/vhost/wiadomoscikosmetyczne.pl/public_html/includes/klasy/class.artykuly.php on line 1376

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

OPAKOWANIA

 

7 października 2019, 10:00wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Francuska firma kosmetyczna L’Oréal wspólnie z globalną firmą pakującą Albéa opracowała tubki kosmetyczne na bazie papieru. Produkcja przemysłowa oraz wprowadzenie na rynek produktów do pielęgnacji skóry w nowatorskim ekologicznym opakowaniu rozpoczną się w przyszłym roku.

REKLAMADermaglin - Belka w artykułach - Perły - 18-25.09.2020
L'Oreal wprowadza przełomowe rozwiązanie w zakresie opakowań - papierową tubkę

L'Oreal wprowadza przełomowe rozwiązanie w zakresie opakowań - papierową tubkę (fot. FB L'Oreal)

Partnerstwo stanowi część szerszych zobowiązań podjętych przez L’Oréal i Albéa i jest zgodne z nowym globalnym zobowiązaniem Fundacji Ellen McArthur Foundation, którego oboje są sygnatariuszami.

Papierowe tubki kosmetyczne wykorzystują biologiczny i certyfikowany papieropodobny materiał, aby zastąpić większość plastiku, a jego korzyści środowiskowe zostały ocenione na podstawie opartej o wiele kryteriów analizy cyklu życia po zwiększeniu skali.

„Jeden krok dalej”

Philippe Thuvien, wiceprezes ds. opakowań i rozwoju w firmie L’Oréal powiedział, że najnowsza innowacja posunęła L’Oréal „o krok dalej” w jego wysiłkach na rzecz poprawy wpływu opakowania na środowisko naturalne. Dodał też, że „ścisła współpraca z Albéą” umożliwiła wspólny rozwój innowacyjnej alternatywy dla obecnych opakowań kosmetycznych L’Oréal.

- Naszym celem jest wprowadzenie na rynek produktów do pielęgnacji skóry w drugiej połowie 2020 roku - powiedział Thuvien dodając, że ogólnym celem L’Oréal jest poprawa profilu środowiskowego lub społecznego wszystkich jego opakowań do końca przyszłego roku.

To nie jedyne ekologiczne zobowiązanie, jakie podjął francuski koncern w ostatnim czasie.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 3

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony