StoryEditor
Producenci
03.03.2023 00:00

L’Oréal zdobywa brązową nagrodę w konkursie Hong Kong Awards for Environmental Excellence

Oddział L‘Oréal w Hong Kongu odebrał nagrodę za rozsądne zarządzanie zasobami naturalnymi i dbałość o środowisko. / materiały L‘Oréal Hong Kong
L‘Oréal Hong Kong został zdobywcą Brązowej Nagrody w Sektorze Sklepów i Detalistów w konkursie Hong Kong Awards for Environmental Excellence (HKAEE) 2021, corocznej nagrodzie środowiskowej prowadzonej przez Komitet Kampanii Środowiskowej wraz z Departamentem Ochrony Środowiska i głównymi izbami ds. handlu w Hong Kongu.

L‘Oréal Hong Kong został wyróżniony za doskonałe wyniki w zarządzaniu środowiskiem w ramach „Green Office” i „Green Retail, które są lokalnymi programami firmy wspierającymi globalne zobowiązanie Grupy L‘Oréal do zrównoważonego rozwoju „L‘Oréal for the Future". Nagroda dogłębnie ilustruje, w jaki sposób nadal jesteśmy siłą napędową zrównoważonego rozwoju i wspierania działalności biznesowej skoncentrowanej na silnym poczuciu celu – powiedziała Eva Yu, prezeska i dyrektorka zarządzająca L‘Oréal Hong Kong. Świętując 40. rocznicę L‘Oréal Hong Kong, ważne jest, abyśmy nadal pracowali nad coraz bardziej zrównoważonym modelem biznesowym i współpracowali z większą liczbą partnerów biznesowych, aby pomóc w rozwiązywaniu wyzwań stojących przed społecznością, w której działamy.

Wprowadzony na rynek w 2020 r. program „L‘Oréal for the Future” wyznacza nowy etap podróży firmy w kierunku zrównoważonego rozwoju, mający na celu czerpanie z jej osiągnięć, ale także dążenie do dokonania znaczących postępów. W Hongkongu firma wpisuje się w cele zrównoważonego rozwoju Organizacji Narodów Zjednoczonych, aby wdrażać ekologiczne inicjatywy w biurze. Biuro L‘Oréal w Hongkongu od 2020 roku korzysta w 100 proc. z ekologicznej energii elektrycznej, umożliwiając grupie osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla w ramach L‘Oréal Group‘s North Asia Zone. Coroczny Tydzień Zrównoważonego Rozwoju firmy odgrywa kluczową rolę w promowaniu świadomości ekologicznej wśród pracowników. Dzięki nauce i wprowadzanym w życie praktykom pracownicy są zachęcani do ekologicznego podejścia dzięki szerokiej gamie inicjatyw na rzecz zrównoważonego rozwoju realizowanych w biurze, takich jak recykling i redukcja odpadów.

Aby złagodzić wpływ na środowisko podczas codziennej działalności, L‘Oréal Hong Kong podejmuje kroki w celu wprowadzenia najlepszych praktyk w zakresie ekologicznego handlu detalicznego poprzez ograniczenie emisji dwutlenku węgla i zużycia plastiku w swoich sklepach detalicznych. Poza tym, że wszystkie nowe sklepy są w 100 proc. eko-zaprojektowane, wszystkie plastikowe wypełnienia, taśmy i opakowania używane w lokalnych dostawach do sklepów i bezpośrednich dostawach do konsumentów zostały zastąpione ekologicznymi materiałami niezawierającymi plastiku lub papierem. Zrównoważona filozofia ma również zastosowanie do projektowania sklepów detalicznych poprzez włączenie zdejmowanych ścian z lastryko i modułów do zbudowania do ekspozycji produktów. W 2021 r. ogólnomiejski program recyklingu różnych marek firmy umożliwił klientom recykling zużytych plastikowych pojemników z tuzinem marek kosmetycznych. W zeszłym roku firma nawiązała współpracę z firmą Watsons i przedsiębiorstwem społecznym V Cycle zajmującym się recyklingiem, aby rozszerzyć program „Beauty for the Future”, umożliwiając lokalnym konsumentom produktów kosmetycznych recykling pustych pojemników po kosmetykach i produktach do pielęgnacji skóry w około 170 sklepach Watsons.

Czytaj także: Garnier troszczy się o Ciebie i planetę. Dołącz do zielonej rewolucji

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 15:51
Coty ogłasza globalne cięcia etatów – 700 miejsc pracy do likwidacji
Firma, która ma w portfolio między innymi Bourjois, Hugo Boss i Kylie Cosmetics, zapowiedziała redukcje zasobów ludzkich.Coty

24 kwietnia firma Coty poinformowała o planowanym zwolnieniu 700 pracowników na całym świecie. Decyzja ta jest częścią trwającej od 2020 roku transformacji strategicznej pod nazwą „All-in to Win”, której celem jest poprawa rentowności i uproszczenie struktur operacyjnych. Choć nie wskazano, które stanowiska zostaną objęte redukcją, Coty zadeklarowało, że przestrzegać będzie wszystkich wymaganych przepisów prawnych wobec osób dotkniętych zmianami.

Koszty związane z najnowszym etapem restrukturyzacji wyniosą 80 mln dolarów w formie jednorazowej płatności gotówkowej. Mimo tego wydatku, firma oczekuje rocznych oszczędności w wysokości 130 mln dolarów przed opodatkowaniem – w tym 80 mln dolarów już w 2026 roku oraz 50 mln dolarów w 2027. Dodatkowo, w ramach programu produktywności, Coty planuje wygenerować 120 mln dolarów oszczędności w łańcuchu dostaw i obszarze zakupów w 2025 roku.

Transformacja Coty opiera się na czterech filarach. Należy do nich uproszczenie struktury organizacyjnej w kluczowych regionach operacyjnych, co ma ograniczyć dublowanie funkcji i zwiększyć efektywność działania. Firma planuje również scentralizowanie funkcji wsparcia w celu ich lepszego dopasowania do nowych struktur regionalnych. Trzecim elementem jest skoncentrowanie zasobów na mniejszej liczbie inicjatyw innowacyjnych, które mają przynieść większy wpływ rynkowy.

Czwarty filar reformy zakłada optymalizację wydatków poprzez strukturalne ograniczenie kosztów stałych niezwiązanych z zatrudnieniem. Dyrektor generalna Coty, Sue Nabi, podkreśliła, że nadrzędnym celem programu „All-in to Win” jest stworzenie bardziej odpornej i rentownej organizacji, zdolnej do trwałego wzrostu i dalszych inwestycji w rozwój marek.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
25.04.2025 13:41
Kiril Marinov, Henkel: Stawiamy na gospodarkę obiegu zamkniętego
Henkel Polska na 17. Europejskim Kongresie Gospodarczym w Katowicach.Henkel Polska

Podczas 17. Europejskiego Kongresu Gospodarczego w Katowicach Kiril Marinov, dyrektor zarządzający Henkel Consumer Brands, wziął udział w panelu poświęconym gospodarce obiegu zamkniętego. Dyskusja skupiła się na wpływie nadchodzących regulacji unijnych na funkcjonowanie przedsiębiorstw. Eksperci podkreślali konieczność traktowania odpadów jako cennych zasobów, projektowania procesów produkcyjnych z myślą o cyrkularności oraz minimalizowania powstawania odpadów.

Podczas panelu Kiril Marinov przedstawił konkretne działania, które Henkel podejmuje w odpowiedzi na nadchodzące rozporządzenie w sprawie opakowań i odpadów opakowaniowych (PPWR). W ubiegłym roku 26 proc. plastiku użytego w opakowaniach Henkel pochodziło z recyklingu, a w 2025 roku firma planuje osiągnąć poziom 30 proc. Tym samym Henkel wyprzedzi o pięć lat regulacje unijne, które będą obowiązywać dopiero od 2030 roku.

W kontekście cyrkularności Polska wypada korzystnie na tle średniej światowej. Jak zaznaczył Kiril Marinov, poziom ponownego wykorzystania materiałów w Polsce wynosi 10,2 proc., podczas gdy średnia światowa to 8,6 proc.. Ekspert podkreślił, że nasz kraj ma potencjał, by stać się jednym z liderów gospodarki obiegu zamkniętego w Europie, na wzór Holandii, gdzie recykling materiałów osiągnął poziom 25 proc.

Transformacja opakowań w Henklu obejmuje całe portfolio produktów. Obecnie 91 proc. opakowań firmy nadaje się do ponownego użycia lub recyklingu, a celem na 2025 rok jest osiągnięcie 100 proc. Henkel zmniejszył także wykorzystanie surowców ropopochodnych o 35 proc. i dąży do dalszej redukcji o połowę. Dodatkowo wszystkie europejskie zakłady produkcyjne Henkla osiągnęły neutralność pod względem emisji CO₂.

Jeszcze kilka lat temu butelki płynu do prania [Persil] były wykonywane z przezroczystego materiału, a konsumenci mogli zobaczyć, jak produkt wygląda wewnątrz opakowania. Od dwóch lat stosujemy polietylen o wysokiej gęstości, włączając w proces produkcyjny 50 proc. recyklowanego plastiku. [...] Obecnie butelki są białe, ze względu na brak możliwości znalezienia na rynku wysoce przezroczystego materiału dla recyklowanego polietylenu. Zdecydowaliśmy się na ten kompromis, stawiając zrównoważony rozwój ponad dotychczasowy wygląd produktu

wytłumaczył Kiril Marinov.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
25. kwiecień 2025 21:07