Przed branżą kosmetyczną stoi wiele wyzwań. Kryzys tak naprawdę jeszcze do nas nie dotarł, ale to, że nadejdzie jest pewne, a pytane brzmi kiedy nadejdzie i w jakim stopniu branża kosmetyczna zostanie nim dotknięta – powiedział Leszek Kłosiński, prezes zarządu, Kanani Europe podczas debaty pt. „Wpływ wewnętrznych i zewnętrznych czynników gospodarczych i politycznych na polski sektor kosmetyczny” na Forum Branży Kosmetycznej 2022.

Leszek Kłosiński, prezes zarządu, Kanani Europe podczas debaty na Forum Branży Kosmetycznej 2022

Leszek Kłosiński, prezes zarządu, Kanani Europe podczas debaty na Forum Branży Kosmetycznej 2022 (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Rosnąca inflacja nie została jeszcze przełożona na ceny detaliczne produktów. Zmiany cen na półce są minimalne, ale to nie oznacza, że podwyżek nie będzie. Moim zdaniem, te dopiero nastąpią – podkreślił Leszek Kłosiński.

Prezes Kanani Europe dodał również, że branża kosmetyczna jest bardzo elastyczna i właśnie to oraz umiejętność szybkiego działania i podejmowań decyzji przez przedsiębiorców sprawiło, że polska branża kosmetyczna jest na tak wysokim poziomie.

Uważam, ze poradzimy sobie w każdej sytuacji – powiedział Kłosiński.

Stwierdził również, że inflacja może być na bardzo wysokim poziomie nawet do 20 proc., ale jak do tej pory producenci nie przenieśli tych kosztów na swoich klientów.

Przez trudną sytuację światowy biznes kosmetyczny stanie się bardziej lokalny, a zyska na tym polski rynek.

– Jestem optymistą i uważam, że ten kryzys można przekuć w duży sukces polskich kosmetyków – podkreślił Kłosiński.

Coraz mocnej widoczny jest trend less is more oraz produkty wielofunkcyjne. Pojawiło się wielu nowych klientów ukraińskich, ale z powodu swojej sytuacji nabywają oni głównie tanie produkty higieniczne.

Wielofunkcjonalność będzie trendem dominującym w najbliższych latach w branży kosmetycznej.


 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony