REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci handlowe

HANDEL

TRENDY

 

22 września 2022, 15:23wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Lidl jest otwarty na współpracę z nowymi dostawcami. Marki własne w kosmetykach produkują dla sieci także polskie firmy

Lidl jest otwarty na współpracę z nowymi dostawcami. Marki własne w kosmetykach produkują dla sieci także polskie firmy (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Lidl Polska ma w swojej ofercie już 200 marek własnych, w tym z kategorii kosmetycznej i chemicznej. Sieć zapowiada dalsze rozszerzanie asortymentu private labels. Produkty mają być przystępne cenowo, wyprodukowane w sposób zrównoważony i zawierać naturalne składniki. Sieć jest otwarta na kooperację z nowymi dostawcami. 

REKLAMANajlepszy produkt 2022 baner w tekście

Dla sieci handlowych bardzo ważne są ich marki własne. To daje możliwość rozwoju polskim producentom kosmetyków, którzy mają własne zaplecze produkcyjne. – Istotny wkład w budowanie marek własnych mają polscy dostawcy, którzy w dużej mierze pomagają nam je tworzyć – mówi Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications and CSR w Lidl Polska.

Lidl Polska ma w swojej ofercie stałej oraz akcyjnej już 200 marek własnych, w tym w kategoriach kosmetycznych i środków czystości.

 – Stale rozszerzamy ofertę naszych produktów – również tych z kategorii kosmetycznej oraz chemicznej. Udział marek własnych w sprzedaży stale rośnie. Szczególnie teraz, gdy ze względów ekonomicznych klienci poszukują produktów dobrej jakości w atrakcyjnej cenie. Naszym priorytetem jest dalsze rozwijanie artykułów ze wspomnianych grup asortymentowych, a co za tym idzie – dalsze wspieranie polskich dostawców. Warto bowiem podkreślić, że to razem z nimi współtworzymy kosmetyki oraz środki czystości. Zacieśniamy współpracę z dotychczasowymi dostawcami, ale jesteśmy również otwarci na kooperację z nowymi podmiotami – zapewnia Aleksandra Robaszkiewicz.

Od maja br. tylko w sklepach Lidl są dostępne m.in. naturalne, wegańskie kosmetyki pod marką Hairy Land, wyprodukowane przez polską firmę, przeznaczone do pielęgnacji włosów o różnej porowatości. Lidl także udoskonala produkty kosmetyczne – eliminuje mikroplastik, stosuje certyfikowany olej palmowy (RSPO) i opakowania wyprodukowane z recyklatu.

– Przykładamy dużą wagę do tego, by nasze produkty powstawały w oparciu o naturalne składniki, co również komunikujemy klientom na opakowaniach. To samo odnosi się do środków czyszczących naszej marki, czego przykładem jest Pure Home by W5 – np. tabletki do zmywarki są w 100 proc. pochodzenia naturalnego, a płyn do naczyń – w 98 proc. – podkreśla Aleksandra Robaszkiewicz.

Są to identyczne cele jak te, którymi kierują się sieci drogeryjne wprowadzając produkty na półki.

Czytaj także: Lidl stawia na swoje marki własne. To właśnie one przeważają w ofercie kosmetycznej sieci [FOTOREPORTAŻ]

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony