REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci handlowe

 

24 stycznia 2022, 13:39wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
W okresie pandemii kontakt z lekarzami bywa utrudniony, a badania nie zawsze są możliwe do zrealizowania, aby szybko i sprawnie zweryfikować niepokojące objawy. Szybki test przeznaczony do samokontroli pozwala na wczesne wykrycie wielu chorób, dając tym samym szansę na szybkie podjęcie leczenia

W okresie pandemii kontakt z lekarzami bywa utrudniony, a badania nie zawsze są możliwe do zrealizowania, aby szybko i sprawnie zweryfikować niepokojące objawy. Szybki test przeznaczony do samokontroli pozwala na wczesne wykrycie wielu chorób, dając tym samym szansę na szybkie podjęcie leczenia (fot. shutterstock)

Lidl Polska jako pierwsza sieć handlowa w naszym kraju wprowadza do sprzedaży szeroką gamę testów do samodzielnej kontroli zdrowia. Od 26 stycznia w wybranych sklepach oferowanych będzie 12 rodzajów testów pozwalających m.in. na diagnostykę celiakii, określenie aktywności tarczycy, poziomu witaminy D czy żelaza lub rozpoznanie rodzaju infekcji.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

Lidl Polska jako pierwsza sieć handlowa wprowadza do sprzedaży szeroką gamę testów do samodzielnego wykonania. Producentem testów jest szwajcarska firma, a same testy wykazują się wysoką dokładnością (na poziomie od 87 proc. do 98,90 proc. w zależności od rodzaju testu) oraz swoistością (na poziomie od 98 proc. do 100 proc. w zależności od rodzaju testu).

Seria testów dostępnych w sklepach Lidl przeznaczona jest do samodzielnej diagnostyki. Dzięki nim klienci będą mogli we własnym zakresie wykonać diagnostykę poziomu witaminy D w organizmie, stanów zapalnych na podstawie pomiaru poziomu CRP (daje odpowiedź czy mamy do czynienia z infekcją wirusową czy bakteryjną), infekcji układu moczowego (wykrywa obecność leukocytów, krwi, azotynów i białka) czy poziomu antygenu prostaty.

Kolejne testy w ofercie Lidla wykażą zakażenie bakterią Helicobacter Pylori, wskażą na obecność utajonej krwi w kale albo ujawnią celiakie (nietolerancję glutenu). Pozwolą również na określenie poziomu żelaza czy TSH (aktywność tarczycy). Oferta obejmuje również test wczesnej ciąży, owulacji i menopauzy.

12 rodzajów testów będzie dostępnych w wybranych sklepach od środy 26 stycznia. Ich ceny to 24,99- 29,99 zł za opakowanie. Umieszczone zostaną w pobliżu strefy z kasami samoobsługowymi.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 5
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Mada 1 3 miesiące temu

  A w jakich sklepach te 12 testów będzie dostępnych? Chodzi mi o województwo warmińsko - mazurskie i mazowieckie.

  Edytowany: 3 miesiące temu

  oceń komentarz komentarz zgłoszony do moderacji
do góry strony