Strona z gazetki sieci Lidl z informacją o torbach wielokrotnego użytku

Strona z gazetki sieci Lidl z informacją o torbach wielokrotnego użytku (wiadomoscihandlowe.pl)

Lidl wprowadza torby zakupowe wielokrotnego użytku oznaczone certyfikatem Blue Angel. Są one wykonane z materiałów w 80 proc. pochodzących z recyklingu i w 100 proc. nadają się do przetworzenia ponownie. Sieć szacuje, że dzięki tej zmianie wspólnie ze swoimi klientami ograniczy zużycie plastiku aż o 2000 ton rocznie.

REKLAMAChantal belka w artykułach Perły 15-22.09.2020

Sieć handlowa Lidl wprowadza torby zakupowe wielokrotnego użytku oznaczone certyfikatem Blue Angel. Są one wykonane z materiałów w 80 proc. pochodzących z recyklingu i w 100 proc. nadają się do przetworzenia ponownie.

Lidl podaje, że dzięki zmianom toreb wspólnie ze swoimi klientami ograniczy zużycie plastiku aż o 2000 ton rocznie. To kolejny krok sieci w drodze do gospodarki obiegu zamkniętego i realizacji przyjętych zobowiązań w zakresie redukcji plastiku w ramach strategii REset Plastic.

Aleksandra Robaszkiewicz, rzeczniczka Lidl Polska podkreśliła w komunikacie spółki, że w ciągu roku w dalszym ciągu każdy z nas zużywa średnio 250-300 toreb. – To ogromna ilość plastiku. Korzystając z toreb wiele razy jesteśmy w stanie znacznie ograniczyć jego wolumen. Lidl Polska już eliminuje plastik w opakowaniach produktów marek własnych oraz pracuje nad tym aby wszystkie te opakowania nadawały się do recyklingu. Kolejnym, istotnym krokiem są właśnie zmiany w zakresie toreb na zakupy – komentuje Aleksandra Robaszkiewicz.

Grupa Schwarz, do której należą Lidl i Kaufland, jest jednym z największych detalistów na arenie międzynarodowej. Grupa opracowała całościową strategię REset Plastic obejmującą pięć obszarów działania: od redukowania i projektowania przez recykling i niwelowanie wykorzystania plastiku po innowację i edukację.
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony