REKLAMABanner Główny_Polpak_ 10.05-24.05.2021
Elżbieta Andrzejak, wiceprezes Madonis, podczas debaty

Elżbieta Andrzejak, wiceprezes Madonis, podczas debaty "Kosmetyki naturalne częścią filozofii życia współczesnych konsumentów - fakty czy deklaracje?", która odbyła się podczas Forum Branży Kosmetycznej 2019 (fot. wiadomoscikosmetyczne.pl)

Dla nabywców kosmetyków naturalnych liczy się jakość, atrakcyjność podania, wiarygodność deklarowanych informacji, ale najbardziej skuteczność produktów – powiedziała Elżbieta Andrzejak, wiceprezes zarządu Madonis, podczas Forum Branży Kosmetycznej 2019. A jakich składników szukają konsumenci? Ostatnio bardzo polubili ekstrakt z konopi. Jednak szczyt jego popularności dopiero nadejdzie.

REKLAMAIX FBK_Baner w artykule_23.04.-22.06.2021

Konsumenci poszukują kosmetyków innowacyjnych, naturalnych na poziomie 95 proc. składników i z certyfikatami. – Niektóre sieci handlowe dopiero zaczynają budować półkę z takimi produktami. Inne mają już dość szeroką ich reprezentację, ale cały czas poszukują nowości w trendzie natury, eko, organiczności – zdradziła portalowi wiadomoscikosmetyczne.pl podczas Forum Branży Kosmetycznej Elżbieta Andrzejak, wiceprezes Madonis. Jej firma ma dla nich zarówno ekologiczne środki czystości pod marką Mill Clean Eco, jak i kosmetyki Nutka z certyfikatami Eco Label i Viva dla wegetarian i wegan.

Wciąż pracujemy też nad nowymi formulacjami i recepturami. Nie boimy się nowych marek i składników. W dobie mediów społecznościowych, ogólnodostępnego internetu łatwiej jest pokazać konsumentowi nowy produkt i zachęcić do niego. Jednak taki kosmetyk musi być dobrze „wycelowany” w konkretną grupę konsumentów – przyznała Elżbieta Andrzejak. Zdradziła przy okazji, że to co najbardziej liczy się dla nabywców kosmetyków naturalnych to jakość, atrakcyjność podania, wiarygodność deklarowanych informacji, ale najbardziej – skuteczność produktów. – Najlepszy naturalny, ekologiczny produkt nie zyska wiernych fanów jeśli nie będzie skuteczny – zastrzegła wiceprezes zarządu.

Jedną z ostatnich nowości zaoferowaną pod marką Nutka jest linia z Konopie Polskie. – Ekstrakt z konopi to ostatnio modny składnik. Równocześnie jest wdzięczny pod względem kosmetycznym i technologicznym. Jest też bezpieczny i myślę że szczyt jego popularności jeszcze przed nami – mówi nasza rozmówczyni z Madonis.

Więcej o kosmetykach z dodatkiem konopi pisaliśmy tutajA o oleju z konopnym tutaj

Krzysztof Chybiński, dyrektor handlowy Madonis, na stoisku firmy podczas Forum Branży Kosmetycznej 2019

Forum Branży Kosmetycznej to konferencja B2B poświęcona biznesowi kosmetycznemu, informująca o najważniejszych trendach na tym rynku, łącząca przemysł z handlem. Organizatorem Forum Branży Kosmetycznej jest Wydawnictwo Gospodarcze, wydawca magazynów B2B "Wiadomości Kosmetyczne" i "Wiadomości Handlowe" oraz portali wiadomoscikosmetyczne.pl i wiadomoscihandlowe.pl. 7. Edycja Forum odbyła się 3 października br. w hotelu Sofitel Victoria w Warszawie.

ZAŁĄCZNIK DO ARTYKUŁU

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony