REKLAMAWH Market_banner glowny_maj-czerwiec 2020

PRODUCENCI I MARKI

 

24 kwietnia 2019, 12:12wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

(fot. adobe stock)

Okrągłe opakowania na kapsułki Ariel Pods zostaną zastąpione torbami, co przełoży się na zmniejszenie opakowania na każde pranie o 75 proc. Poza redukcją ilości tworzyw sztucznych, P&G Fabric Care zamierza do 2022 roku wprowadzić opakowania w pełni nadające się do recyklingu. 

REKLAMA

Na konferencji „Sustainable Brands Paris”, Virginie Helias, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w Procter & Gamble, ogłosiła, że Ariel, Lenor i inne marki P&G Fabric Care w Europie planują do 2025 roku zmniejszyć użycie plastiku w swoich opakowaniach o 30 proc.

Jest to krok w kierunku realizacji strategii zrównoważonego rozwoju „Ambicja 2030” dla marki Ariel. Opiera się ona zarówno na jeszcze lepszej skuteczności działania swoich produktów, jaki i zmniejszeniu zużycia zasobów o 50 proc. do 2030 roku, w tym także zastosowania pierwotnego tworzywa sztucznego (nie pochodzącego z odzysku).

Jeśli porównać lata 2025 i 2018, planowane ograniczenie zużycia plastiku w opakowaniach marek Ariel, Lenor, Vizir i innych z oferty P&G Fabric Care, przełoży się na zmniejszenie ilości odpadów o 15 tys. ton rocznie. Gdyby z zaoszczędzonego materiału wyprodukować butelki i ułożyć je jedna za drugą, utworzyłyby one linię dłuższą niż obwód Ziemi.

Virginie Helias, wiceprezes ds. zrównoważonego rozwoju w P&G:  - Nasze marki m.in. Ariel, Lenor są pionierami w obszarze redukcji opakowań. Będzie to znaczącym krokiem w realizacji naszego zobowiązania, by do 2030 ograniczyć o 50 proc. stosowanie pierwotnego tworzywa sztucznego w naszych opakowaniach. To tylko jeden z wielu przykładów naszych czołowych marek, które dzięki innowacyjnym rozwiązaniom inspirują do zrównoważonej konsumpcji.

P&G planuje, że do 2022 roku wszystkie opakowania firmy będą w 100 proc. nadawały się do recyklingu. 
 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony