REKLAMAPerły WK 2020 - Baner Główny (05-29.02.2020)

wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Matt Wójcik, client service director, członek zarządu IQS

Matt Wójcik, client service director, członek zarządu IQS (IQS)

Redakcja magazynu „Wiadomości Kosmetyczne” i portalu wiadomoscikosmetyczne.pl zapytała menadżerów z sektora kosmetycznego o wyzwania stojące przed branżą w 2017 r. Sytuację komentuje Matt Wójcik, client service director, członek zarządu IQS.

REKLAMA

Kanał czyni biznes, czyli ERA ROSSMANNA

Wykorzystując myśl Marshalla McLuhana „The medium is the message”, można powiedzieć, że „kanał jest biznesem”. Rossmann będzie miał coraz więcej kart w garści, aby ustalać kształt rynku kosmetycznego. Nawet jeśli sieć wyhamowała z tempem otwierania nowych placówek, to mając ponad 1100 sklepów na terenie całej Polski, deklasuje konkurencję.

NATURA na wiele sposobów

Żyjemy w ciekawych czasach – wszędobylskiego zagrożenia (realnego lub medialnego), ocieplenia klimatu, rosnącej góry śmieci czy też smogu, który dobitnie uzmysławia negatywny wpływ człowieka na naturę oraz nasze zdrowie. To ma od wielu lat, a zapewne jeszcze przybierze na sile, wpływ na trendy kosmetyczne. Natura, przynajmniej na tym polu, będzie odnosić coraz większe sukcesy. Pojawi się ona zapewne w bardzo wielu odsłonach, interpretacjach, bo ma ku temu ogromny potencjał.

Stać Cię na więcej, czyli PREMIUMIZACJA

Bogacimy się, mimo że Polska jest w tzw. ruinie. Będzie to przekładać się na coraz większą skłonność do zapłaty, ale tylko za realną (w oczach odbiorcy) wartość. Oznacza to dla wielu kategorii premiumizację oczekiwań oraz wyższą dynamikę produktów, marek, które mimo wyższej ceny będą przyciągać odbiorców. Dlaczego? Ponieważ value będzie miało większe znaczenie niż niska cena.

Mieć ciastko i zjeść ciastko, czyli ZAUFANIE I DZIAŁANIE

To odwieczny trend wpisany w ludzką naturę, tyle że przyjmuje różne postaci. W tym przypadku mamy do czynienia z dylematem pomiędzy bezpieczeństwem oraz skutecznością, a dokładniej zaufaniem a działaniem. W świecie dramatycznego spadku zaufania coraz bardziej jest ono w cenie, a beneficjentami są marki, które w spójny i konsekwentny sposób na to zaufanie pracują. Muszą one jednakże przekonać swoją skutecznością, zagwarantować efekty swoich produktów. To optymalna mieszanka, która daje odbiorcy to, czego pragnie – mieć ciastko i zjeść ciastko.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Jola 1 ponad rok temu

  Ale farmazony, wysila się na naukowy język żeby powiedzieć coś co wszyscy wiedza

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony