REKLAMAFBK_Banner Główny

W galerii handlowej nie siedzimy w jednej grupie, w jednym miejscu. Zwykle przechodzimy nie zbliżając się zbytnio do innych ludzi. Większym ryzykiem od galerii handlowych są małe sklepiki. W galerii handlowej jest dużo przestrzeni, i ta odległość – półtora metra – jest zwykle zachowana. Znaczenie groźniejsze są zbite organizacje masowe, np. koncerty – wynika z wypowiedzi Łukasza Szumowskiego dla money.pl. Minister zdrowia został zapytany o to, czy nie należy zamknąć galerii handlowych.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach
Minister zdrowia Łukasz Szumowski

Minister zdrowia Łukasz Szumowski (fot. gov.pl)

Minister zdrowia Łukasz Szumowski podkreślał dziś rano w rozmowie z money.pl, że ewentualne zamknięcie szkół z pewnością wywoła perturbacje, m.in. w usługach i transporcie. Zaznaczył, że mimo zagrożenia wirusem, ludzie muszą kupować chleb, świadczyć sobie usługi, podpisywać dokumenty księgowe, itd.

Szef resortu zdrowia przyznał w money.pl, że martwi się o kolejne dni, dlatego że musi przygotować wszystko na gwałtowny wzrost liczby przypadków – „bo tak jest wszędzie”. Szumowski akcentował, że za chwilę będziemy mieli 60, potem 140, a następnie 300 przypadków koronawirusa – „tak po prostu będzie”. Minister zwrócił uwagę, że istotne jest jakie będą odstępy czasowe pomiędzy tymi etapami.

W money.pl Szumowski powiedział, że rozważane jest zamknięcie szkół i uniwersytetów. – Uruchomiliśmy policję do kontroli kwarantanny, po to, żeby nie było takiej sytuacji jak we Włoszech, gdzie kwarantanna oznaczała wakacje i ferie. (…) To naprawdę nie jest zabawa, ani czas wolny, żeby pójść do galerii, sklepu czy kina. To jest kwarantanna, mamy siedzieć w domu – przekonywał minister zdrowia.

Więcej na money.pl

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 18

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 2
  OBOJĘTNY
 • 9
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony