REKLAMAŻabka webinarium Banner Główny

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

 

10 lipca 2020, 10:02wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Resort zdrowia chce dać farmaceutom więcej uprawnień. Zgodnie z projektem ustawy o zawodzie farmaceuty mogliby oni m.in. prowadzić konsultacje farmaceutyczne i przeglądy lekowe oraz wykonywać proste badania diagnostyczne. Sami aptekarze chcieliby też szczepić.

Resort zdrowia chce dać farmaceutom więcej uprawnień. Zgodnie z projektem ustawy o zawodzie farmaceuty mogliby oni m.in. prowadzić konsultacje farmaceutyczne i przeglądy lekowe oraz wykonywać proste badania diagnostyczne. Sami aptekarze chcieliby też szczepić. (fot. pixaby)

Zgodnie z zarządzeniem ministra zdrowia powstanie zespół do spraw opieki farmaceutycznej. Jego zadaniem będzie ustalenie przedmiotu i zakresu opieki farmaceutycznej, która ma być sprawowana w aptekach ogólnodostępnych oraz opracowanie szczegółowej koncepcji jej wdrożenia.

W skład zespołu do spraw opieki farmaceutycznej wejdą: podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia inicjujący, koordynujący i nadzorujący wykonywanie zadań przez Departament Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia (jako przewodniczący zespołu), zastępca dyrektora Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia (jako zastępca przewodniczącego, a także czterech przedstawicieli Departamentu Polityki Lekowej i Farmacji w Ministerstwie Zdrowia, przedstawiciel Departamentu Analiz i Strategii w Ministerstwie Zdrowia, przedstawiciel Departamentu Budżetu i Finansów w Ministerstwie Zdrowia, dwóch przedstawicieli Narodowego Funduszu Zdrowia, przedstawiciel Centrum e-Zdrowia, konsultant krajowy w dziedzinie farmacji aptecznej, przedstawiciel Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego, przedstawiciel Wojewódzkich Inspektoratów Farmaceutycznych,  trzech przedstawicieli samorządu zawodowego farmaceuty, dwóch przedstawicieli uczelni medycznej. W pracach zespołu będą też mogli brać udział – bez prawa głosu – eksperci zaproszeni przez przewodniczącego zespołu.

Zadaniem zespołu będzie ustalenie przedmiotu i zakresu opieki farmaceutycznej, która ma być sprawowana w aptekach ogólnodostępnych oraz opracowanie szczegółowej koncepcji jej wdrożenia.

Określenie też zostaną źródła, zasad i tryb finansowania tej opieki. Szczegółowe wnioski i rekomendacje zespół opracuje w postaci raportu. Mają się w nim znaleźć propozycje koniecznych zmian legislacyjnych wraz z oceną skutków regulacji, w tym w szczególności wnikliwa analiza skutków finansowych tych propozycji.

Dokumenty mają zostać przestawione ministrowi zdrowia do 31 grudnia 2020 roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony