REKLAMATestowane przez WK
Laureaci badania Najlepszy Produkt - Wybór Konsumentów 2018 reprezentujący branżę kosmetyczną

Laureaci badania Najlepszy Produkt - Wybór Konsumentów 2018 reprezentujący branżę kosmetyczną (fot. Wiadomości Kosmetyczne/Shootit)

W warszawskim Hotelu Polonia Palace odbyła się w czwartek uroczysta gala, w trakcie której podsumowaliśmy wyniki siódmej edycji badania "Najlepszy Produkt 2018 - Wybór Konsumentów", organizowanego przez Wydawnictwo Gospodarcze, wydawcę "Wiadomości Kosmetycznych" i "Wiadomości Handlowych".

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Z badań GfK wynika, że prawie 60 proc. polskich konsumentów podczas zakupów zwraca uwagę na oznaczenia na opakowania produktów informujące o wyróżnieniu danego produktu w badaniach konsumenckich. Oznacza to, że tego typu komunikacja wspomaga proces zakupowy nabywców, jak również może generować dodatkowe zakupy impulsowe.

Jak dokładnie przebiegało tegoroczne badanie? Jego zasięgiem objęte zostały wyłącznie nowe lub istotnie zmienione produkty - czyli produkty obecne na rynku, które zostały w znaczny sposób odświeżone lub wzbogacone. Celem badania było wyłonienie, na podstawie opinii konsumentów, najlepszych nowych produktów FMCG wprowadzonych na rynek polski w okresie od 1 września 2016 do 1 września 2017 roku.

Badanie przeprowadzone zostało w pierwszej połowie listopada ub.r. metodą CAWI (Computer Assisted Web Interviewing), z wykorzystaniem GfK Access Panelu, na próbie 1 tys. Polaków w wieku 18-65 lat. Respondentami były jedynie osoby decydujące lub istotnie współdecydujące o zakupach dla swojego gospodarstwa domowego, a także używające produktów z badanych kategorii.

Badaniem objęto 49 kategorii produktów spożywczych i chemiczno-kosmetycznych - uwzględniono łącznie 253 produkty FMCG. W każdej kategorii respondenci wybierali trzy produkty, które ich zdaniem zasługują na miano najlepszych. Poproszeni zostali również o to, aby wskazane produkty uszeregować od miejsca pierwszego do trzeciego.

Respondentom ukazywały się na ekranie zdjęcia produktów FMCG pogrupowane w kategorie produktowe. Fotografie te były rotowane, w celu uniknięcia efektów pierwszeństwa i świeżości.

Produktom, które respondenci umieszczali na pierwszym miejscu przyznawano 3000 punktów, produktom umieszczonym na drugim miejscu – 2000 punktów, zaś tym, które trafiły na miejsce trzecie przypisywano 1000 punktów. Łączna liczba punktów, które uzyskał dany produkt, była następnie dzielona przez liczbę respondentów oceniających daną kategorię produktową. Wynikiem tego działania była ostateczna pozycja w rankingu.

Lista laureatów badania w kategoriach kosmetycznych:

KOSMETYKI PIELĘGNACYJNE DO TWARZY DLA KOBIET
Złoto: Oriflame NovAge Time Restore do pielęgnacji twarzy, Oriflame
Srebro: Krem uniwersalny Oriflame Tender Care z olejkiem z nasion borówki, Oriflame
Brąz: Ava Aktywator Młodości pod oczy, Laboratorium Kosmetyczne Ava

KOSMETYKI DO TWARZY DO ZADAŃ SPECJALNYCH
Złoto: Tołpa dermo face sebio do pielęgnacji twarzy, Torf Corporation
Srebro: Marion Detox z aktywnym węglem, Marion
Brąz: Krem ochronny Floslek Ultra Protect, Laboratorium Kosmetyczne Floslek

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~margaret 1 ponad rok temu

    zabraklo Organic LIFE. Jak mozna bylo przegapic taki skarb organiczny???

    oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony