StoryEditor
Producenci
03.11.2022 00:00

Aneta Olędzka, Milton CDI: Pracujemy z markami, które inwestują w marketing

Na rynku kosmetycznym ciągle jest miejsce na nowe marki. Pokazuje to przykład firmy Milton CDI, która sprowadza do Polski ciekawe brandy, takie jak Skincyclopedia, Treaclemoon, Skins czy Cyclax. – Szukamy przede wszystkim marek innowacyjnych, ale także takich, które inwestują w marketing – przyznała Aneta Olędzka, prezes zarządu Milton, w rozmowie podczas uroczystości rozdania nagród Perły Rynku Kosmetycznego 2022. 

Rynek kosmetyczny, choć wydaje się nasycony, ciągle chłonie nowe marki. Sieci drogeryjne szukają innowacyjnych produktów, którymi mogą odróżnić się od konkurencji i budować lojalność konsumentów. To pole do popisu dla dystrybutorów wyszukujących innowacji na świecie. Na tym swoją działalność opiera  Milton CDI, firma, która sprowadziła do Polski takie brandy jak Alix Avien, Lookdoré, Skincyclopedia, Skins Sexual Health czy StylePro.

Aneta Olędzka, prezes zarządu Milton CDI, przyznaje, że są pewne określone kryteria, którymi kieruje się wybierając marki do współpracy. – Pracujemy z markami, które mają budżet marketingowy, żebyśmy mieli możliwość zbudowania ich świadomości w Polsce powiedziała nam Aneta Olędzka podczas uroczystości rozdania nagród Perły Rynku Kosmetycznego, która odbyła się 19 października w Warszawie.

Szczególną uwagę Milton przykłada do poszukiwania firm i brandów, które już zaskarbiły sobie sympatię konsumentów i konsumentek na innych rynkach, dzięki czemu szanse na sukces w Polsce znacznie rosną. Polscy klienci i klientki zapoznają się z tymi markami poprzez blogi czy media społecznościowe, a potem poszukują ich online i w drogeriach. – Postępujemy wedle przyjętej strategii, którą na początku obraliśmy; przede wszystkim szukamy marek, które są innowacyjne. Po drugie szukamy marek, które są już znane na rynku międzynarodowym – podkreśliła Aneta Olędzka.

Czytaj także: Aneta Olędzka, Milton CDI: Polscy konsumenci szukają kosmetyków dających szybkie efekty

Milton TDI pracuje przy wsparciu Ambasady Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie i ma jej akredytację, co wspomaga firmę przy nawiązywaniu kontraktów handlowych z producentami z Wysp.

Na gali rozdania Pereł Rynku Kosmetycznego 2022  Aneta Olędzka odebrała nagrody za linię serów do twarzy Skincyclopedia (srebro w kategorii Intensywna Pielęgnacja Twarzy – Bogate Formuły), żele pod prysznic Treaclemoon (srebro w kategorii Kosmetyki Do Mycia I Higieny Ciała), oraz za kosmetyki do makijażu Alix Avien Paris (złoto w kategorii Debiut Kosmetyczny).

Perły Rynku Kosmetycznego  to projekt prowadzony przez redakcję Wiadomości Kosmetycznych od 16 lat. Wyłaniane są w nim najlepsze nowości w kategoriach beauty. Zwycięzców wskazuje profesjonalne jury, w którego składzie zasiadają menedżerowie z sieci drogeryjnych, aptecznych oraz platform e-commerce. Jurorzy osobiście testują produkty zgłoszone do badania i oceniają ich potencjał rynkowy.   

Poznaj jurorów Perły Rynku Kosmetycznego 2022: lista ekspertów

W tegorocznej edycji badania jurorzy wskazali zwycięzców w 18 kategoriach kosmetycznych, w tym Innowacja kosmetyczna oraz Debiut kosmetyczny.

Czytaj więcej: Poznaliśmy zwycięzców rankingu Perły Rynku Kosmetycznego 2022! [FOTOGALERIA]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.02.2024 15:31
Beiersdorf kupił klinikę medyczną, w której narodziła się marka La Prairie
Clinique La Prairie w Montreux w SzwajcariiClinique La Prairie
Firma Beiersdorf poinformowała, że dziś podpisała ostateczną umowę nabycia kompleksu Clinique La Prairie w Montreux w Szwajcarii – miejsca gdzie narodziła się marka La Praire.

Beiersdrof nabył Clinique La Prairie w Szwajcarii.

„Dzięki temu  nasza luksusowa marka La Prairie Switzerland Beiersdorf ponownie połączy się ze swoim historycznym miejscem narodzin” – napisała firma.

Założona w 1931 roku Clinique La Prairie jest obecnie światowej sławy kliniką medyczną i ośrodkiem odnowy biologicznej. Prowadzono w niej oryginalne badania nad terapią komórkową do stosowania w odmładzających produktach kosmetycznych. Od tego czasu kompleks komórkowy stał się podstawową podstawą naukową wszystkich luksusowych produktów do pielęgnacji skóry La Prairie.

Nabyte tereny o powierzchni ponad 23 tys. mkw. składają się z siedmiu budynków, w tym charakterystycznej willi „La Résidence". Do dziś budynek ten pozostaje częścią logo La Prairie, łączącego go z jego dziedzictwem.

Dzięki tej umowie La Prairie i Clinique La Prairie wkraczają w nową erę partnerstwa i ściślejszej współpracy – podał koncern Beiersdorf.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
28.02.2024 12:34
Phlov i TOUS postanowiły wzajemnie wesprzeć swoje działania przed Dniem Kobiet
Marki TOUS i Phlov połaczyły siły i polecają się jako wspólny prezent na Dzień Kobiet mat. prasowe
Marki Phlov by Anna Lewandowska i TOUS postanowiły podjąć współpracę i wesprzeć nawzajem swoje działania przed Dniem Kobiet. W kilkudziesięciu sklepach TOUS w całej Polsce oraz w sklepie internetowym do zakupu biżuterii będzie dodawany prezent w postaci kosmetyku. Akcji towarzyszy konkurs.

W ramach współpracy dwóch marek – Phlov by Anna Lewandowska i TOUS – w dniach 1-8 marca, przy zakupach za ponad 599 zł w sklepach TOUS (stacjonarnie oraz w sklepie internetowym) dodawany będzie prezent w postaci kremu odmładzającego na dzień marki Phlov by Anna Lewandowska o wartości 179 zł z linii anti-age. Współpraca jest związana z nadchodzącym Dniem Kobiet.

Dodatkowo akcji towarzyszy konkurs. Informacje o nim niebawem pojawią się na profilu marki Phlov na Instagramie. Do wygrania będą trzy zestawy, w których znajdą się produkty TOUS o wartości 500 zł i cała linia kosmetyków odmładzających.

image
mat. prasowe

Phlov to polska marka ekologicznych kosmetyków wegańskich. Została założona w 2019 roku przez Annę Lewandowską, businesswoman, dietetyczkę i trenerkę. Oferuje kosmetyki do pielęgnacji ciała, twarzy i włosów, a także akcesoria do pielęgnacji skóry i świece zapachowe.

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
29. luty 2024 01:14