StoryEditor
Producenci
03.11.2022 00:00

Aneta Olędzka, Milton CDI: Pracujemy z markami, które inwestują w marketing

Na rynku kosmetycznym ciągle jest miejsce na nowe marki. Pokazuje to przykład firmy Milton CDI, która sprowadza do Polski ciekawe brandy, takie jak Skincyclopedia, Treaclemoon, Skins czy Cyclax. – Szukamy przede wszystkim marek innowacyjnych, ale także takich, które inwestują w marketing – przyznała Aneta Olędzka, prezes zarządu Milton, w rozmowie podczas uroczystości rozdania nagród Perły Rynku Kosmetycznego 2022. 

Rynek kosmetyczny, choć wydaje się nasycony, ciągle chłonie nowe marki. Sieci drogeryjne szukają innowacyjnych produktów, którymi mogą odróżnić się od konkurencji i budować lojalność konsumentów. To pole do popisu dla dystrybutorów wyszukujących innowacji na świecie. Na tym swoją działalność opiera  Milton CDI, firma, która sprowadziła do Polski takie brandy jak Alix Avien, Lookdoré, Skincyclopedia, Skins Sexual Health czy StylePro.

Aneta Olędzka, prezes zarządu Milton CDI, przyznaje, że są pewne określone kryteria, którymi kieruje się wybierając marki do współpracy. – Pracujemy z markami, które mają budżet marketingowy, żebyśmy mieli możliwość zbudowania ich świadomości w Polsce powiedziała nam Aneta Olędzka podczas uroczystości rozdania nagród Perły Rynku Kosmetycznego, która odbyła się 19 października w Warszawie.

Szczególną uwagę Milton przykłada do poszukiwania firm i brandów, które już zaskarbiły sobie sympatię konsumentów i konsumentek na innych rynkach, dzięki czemu szanse na sukces w Polsce znacznie rosną. Polscy klienci i klientki zapoznają się z tymi markami poprzez blogi czy media społecznościowe, a potem poszukują ich online i w drogeriach. – Postępujemy wedle przyjętej strategii, którą na początku obraliśmy; przede wszystkim szukamy marek, które są innowacyjne. Po drugie szukamy marek, które są już znane na rynku międzynarodowym – podkreśliła Aneta Olędzka.

Czytaj także: Aneta Olędzka, Milton CDI: Polscy konsumenci szukają kosmetyków dających szybkie efekty

Milton TDI pracuje przy wsparciu Ambasady Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w Warszawie i ma jej akredytację, co wspomaga firmę przy nawiązywaniu kontraktów handlowych z producentami z Wysp.

Na gali rozdania Pereł Rynku Kosmetycznego 2022  Aneta Olędzka odebrała nagrody za linię serów do twarzy Skincyclopedia (srebro w kategorii Intensywna Pielęgnacja Twarzy – Bogate Formuły), żele pod prysznic Treaclemoon (srebro w kategorii Kosmetyki Do Mycia I Higieny Ciała), oraz za kosmetyki do makijażu Alix Avien Paris (złoto w kategorii Debiut Kosmetyczny).

Perły Rynku Kosmetycznego  to projekt prowadzony przez redakcję Wiadomości Kosmetycznych od 16 lat. Wyłaniane są w nim najlepsze nowości w kategoriach beauty. Zwycięzców wskazuje profesjonalne jury, w którego składzie zasiadają menedżerowie z sieci drogeryjnych, aptecznych oraz platform e-commerce. Jurorzy osobiście testują produkty zgłoszone do badania i oceniają ich potencjał rynkowy.   

Poznaj jurorów Perły Rynku Kosmetycznego 2022: lista ekspertów

W tegorocznej edycji badania jurorzy wskazali zwycięzców w 18 kategoriach kosmetycznych, w tym Innowacja kosmetyczna oraz Debiut kosmetyczny.

Czytaj więcej: Poznaliśmy zwycięzców rankingu Perły Rynku Kosmetycznego 2022! [FOTOGALERIA]

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
18.07.2024 09:36
Hugo Boss obniża prognozy sprzedaży na 2024 rok
Hugo Boss ma w portfolio produktowym m.in. zapachy.Hugo Boss
Znana niemiecka marka modowa Hugo Boss, w obliczu niższego popytu na rynkach takich jak Chiny i Wielka Brytania, zmniejszyła swoje prognozy tegorocznej sprzedaży. Nowe szacunki mówią o przychodach w wysokości 4,2 – 4,35 miliarda euro, co jest niższym wynikiem w porównaniu do wcześniejszych prognoz sięgających 4,45 miliarda euro.

Firma Hugo Boss poinformowała również o przewidywanym zysku operacyjnym (EBIT) na poziomie od 350 do 430 milionów euro, w porównaniu do wcześniejszych oczekiwań wynoszących 430 do 475 milionów euro. Jest to już drugi raz w tym roku, kiedy marka obniżyła swoje prognozy sprzedażowe. Przedstawiciele firmy podkreślają, że spadek popytu i niepewna sytuacja ekonomiczna mają znaczący wpływ na osiągane wyniki finansowe.

Wyniki za pierwszy kwartał już wcześniej wskazywały na słabszy popyt w Chinach oraz obawy konsumentów w USA związane z nadchodzącymi wyborami prezydenckimi. Wstępne dane za drugi kwartał wykazują spadek sprzedaży o 1 proc. do 1,02 mld euro, a zysk operacyjny (EBIT) wyniósł około 70 milionów euro. Daniel Grieder, dyrektor generalny Hugo Boss, zauważył, że globalna niepewność makroekonomiczna miała wpływ na wyniki drugiego kwartału, ale firma nadal wierzy w swoją strategię:

Nie wiemy, kiedy na rynku nastąpi ożywienie, ale dzięki naszej strategii i konsekwentnym inwestycjom w nasze marki mamy przekonanie, że jesteśmy w stanie przezwyciężyć te niekorzystne trendy i zdobyć kolejne udziały w rynku. Musimy jeszcze bardziej skoncentrować się na efektywności operacyjnej, dzięki czemu mamy możliwość powrotu do rentownego wzrostu w drugiej połowie roku.

Obecnie Hugo Boss sprzedaje swoje produkty w 128 krajach poprzez sieć 451 sklepów stacjonarnych oraz w punktach sprzedaży typu shop-in-shop i outletach. Sprzedaż hurtowa obejmuje około 5600 punktów sprzedaży, a na stronach internetowych boss.com i hugo.com klienci mogą dokonywać zakupów w 59 krajach. Pomimo wyzwań, firma pozostaje skoncentrowana na efektywności operacyjnej i zdobywaniu nowych udziałów rynkowych.

Czytaj także: Hugo Boss i Coty odnawiają umowę licencyjną

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
StoryEditor
Producenci
17.07.2024 14:27
Max Factor wchodzi na rynek indyjski
Pomóc w wejściu na indyjski rynek ma Priyanka Chopra Jonas.Max Factor
Coty wprowadza markę kosmetyków Max Factor do Indii we współpracy z siecią House of Beauty. Ambasadorką marki została Priyanka Chopra Jonas, która pomoże w promowaniu bestsellerowych produktów Max Factor w tym kraju.

Coty, światowy lider w branży kosmetycznej, ogłosił wprowadzenie marki Max Factor na rynek indyjski. Dzięki strategicznej współpracy z detalistą House of Beauty, Coty planuje zaoferować indyjskim konsumentom swoje najpopularniejsze produkty. Kluczową rolę w kampanii promocyjnej odegra ambasadorka marki, Priyanka Chopra Jonas, która swoim autorytetem i rozpoznawalnością ma przyciągnąć uwagę do nowości na rynku.

Kristina Strunz, dyrektorka zarządzająca Coty w regionie Azji Południowo-Wschodniej i Indii, wyraziła swoje zadowolenie z tego kroku.

Max Factor wkracza w nową erę ekscytującego wzrostu w Indiach. Jesteśmy zachwyceni, że możemy wprowadzić nasze bestsellery na rynek indyjski, a Priyanka Chopra Jonas będzie przewodzić temu procesowi jako nasza globalna ambasadorka marki

- powiedziała Strunz.

Max Factor, znana jako “oryginalna hollywoodzka marka makijażowa” założona przez Polska żydowskiego pochodzenia, Maksymiliana Faktorowicza, od ponad stu lat wprowadza produkty kosmetyczne na rynek. Max Factor oferuje szeroki asortyment produktów kosmetycznych, w tym podkłady, korektory, pudry, tusze do rzęs, cienie do powiek, szminki oraz błyszczyki. Marka jest znana z wprowadzania innowacyjnych rozwiązań i formuł, które mają zapewnić trwałość i wysoką jakość makijażu. Produkty Max Factor są dedykowane zarówno użytkownikom indywidualnym, jak i profesjonalnym.

Czytaj także: Max Factor wprowadza na rynek kolekcję Priyanki Chopry Jonas

ZOBACZ KOMENTARZE (0)
18. lipiec 2024 15:22