REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

 

22 marca 2023, 11:19wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Przychody Avon International spadły o niemal 10 proc., co jest spowodowane wojną w Ukrainie. Spadek został nieznacznie złagodzony przez silną sprzedaż na rynku Ameryki Łacińskiej

Przychody Avon International spadły o niemal 10 proc., co jest spowodowane wojną w Ukrainie. Spadek został nieznacznie złagodzony przez silną sprzedaż na rynku Ameryki Łacińskiej (fot. shutterstock)

Sprzedaż Natura & Co spadła o prawie 11 proc. w czwartym kwartale 2022 r. w porównaniu z 2021 r. Byłoby gorzej, ale słabe wyniki The Body Shop oraz Avon International zrekompensowały dwucyfrowe wzrosty Aesop.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Firma Natura & Co odnotowała spadek sprzedaży o 10,7 proc. do 10,39 mld dol.  w porównaniu z 2021 r. Zysk brutto również spadł (o 11,6 proc.) do 6,6 mld dol., na co wpływ miały słabe wyniki The Body Shop i Avon International w tym okresie.

The Body Shop odnotował spadek przychodów o 8,4 proc. przy stałej walucie, a marka bada obecnie inicjatywy oszczędnościowe, aby zapewnić wzrost marży i zwiększyć generowanie gotówki. W lutym zwolniono 25 proc. zespołu kierowniczego i 12 proc. ogółu pracowników. The Body Shop zamknął również swoją działalność w USA i centrum dystrybucji w Wielkiej Brytanii.

– W trudnych warunkach, z jakimi mieliśmy do czynienia w 2022 roku, zdecydowaliśmy w połowie roku o ponownej ocenie modelu wzrostu grupy, aby wejść w nowy cykl stabilizacji – powiedział Fabio Barbosa, dyrektor generalny grupy Natura & Co.

Wyjaśnił, że firma wprowadziła ważne zmiany, takie jak większy nacisk na rentowność i konwersję gotówki, przegląd struktury kosztów i roli spółki holdingowej, a także zmiany w zasięgu na całym świecie. Ma to zapewnić firmie sukces w przyszłości.

Przychody Avon International również spadły (o 9,9 proc.), co jest spowodowane wojną w Ukrainie. Spadek został nieznacznie złagodzony przez silną sprzedaż produktów kosmetycznych na rynku Ameryki Łacińskiej.

– Jesteśmy przekonani, że działania, które podejmujemy, spowodują powrót Natura & Co do wzrostu. Chociaż spodziewamy się, że rok 2023 będzie kolejnym trudnym okresem – dodał Barbosa.

Czytaj też: Natura &Co będzie restrukturyzować swój model biznesowy

Spadki sprzedaży koncernu Natura & Co, który jest czwartą co do wielkości grupą kosmetyczną na świecie, zostały zrekompensowane wejściem Aesop na rynek chiński.

Czytaj też: Natura&Co chce otwierać stacjonarne sklepy w Chinach

Zaowocowało to dwucyfrowym wzrostem sprzedaży (o 18,2 proc.) tej australijskiej marki kosmetyków luksusowych. W grudniu 2022 r. Natura & Co ujawniła, że rozważa sprzedaż mniejszościowego pakietu akcji Aesop.

Czytaj też: LVMH i L’Oréal walczą o udziały w firmie Aesop

Starty firmy zrekompensowały też wzrosty sprzedaży w aplikacji zakupowej Natura Latam (o 10,6 proc.).

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony