REKLAMAPrzewodnik Antybakteryjny_banner główny_maj 2020

KONSUMENT i TRENDY

STREFA URODY

Pielęgnacja

 

2 kwietnia 2020, 15:15wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Produkty do pielęgnacji skóry oparte na superfood są coraz bardziej popularne na całym świecie

Produkty do pielęgnacji skóry oparte na superfood są coraz bardziej popularne na całym świecie (fot. adobe stock)

W najnowszym raporcie opublikowanym przez wyszukiwarkę Stylight, odnotowano rosnący entuzjazm konsumentów dla superfood, zaawansowanych technologicznie produktów kosmetycznych, produktów do pielęgnacji skóry z dodatkiem CBD i produktów oczyszczających.

REKLAMAEurus_belkawartykulach_maj2020

Produkty kosmetyczne wzbogacone o ziarna i owoce stają się coraz bardziej popularne wśród konsumentów. Interesują się produktami do pielęgnacji skóry opartymi na takich składnikach jak np. jagody, nasiona i wodorosty. Rozwój takich kosmetyków został podkreślony w najnowszym raporcie Stylight, który odnotował również rosnący entuzjazm dla zaawansowanych technologicznie produktów kosmetycznych, produktów do pielęgnacji skóry z dodatkiem CBD, produktów do pielęgnacji skóry i oczyszczających. Na przykład nastąpił gigantyczny wzrost liczby kliknięć (o 1650 proc.) w przypadku czystego mydła mlecznego koziego Beekman 1802 pod koniec ubiegłego miesiąca oraz wzrost zainteresowania maską dyniową Petera Thomasa Rotha, która została zachowana co najmniej 36 000 razy w liście życzeń Sephory.

Nowoczesne i "czyste piękno" również jest modne

Tak zwane produkty „czystego piękna”, które zawierają organiczne, naturalne lub co najmniej niekontrowersyjne składniki, są również coraz bardziej poszukiwane przez konsumentów. Stylight podkreśla wzrost zainteresowania markami oznaczonymi jako „czyste”, w szczególności Briogeo, którego naturalne produkty do włosów odnotowały wzrost liczby kliknięć o 800 proc. w ciągu ostatnich pięciu miesięcy, oraz marką The Ordinary, która odnotowała wzrost o 260 proc. kliknięć na koniec lutego.

Od kilku lat zaawansowane technologie wywierają coraz większy wpływ na świat piękna, a konsumenci korzystają teraz z bardziej skutecznych zabiegów pielęgnacyjnych w domu. Urządzenia do oczyszczania twarzy są szczególnie popularne (np. marka Foreo, która odnotowała wzrost liczby kliknięć o 465 proc. na początku 2020 roku).

Wreszcie, w ramach rozszerzenia silnego trendu naturalnych, wegańskich i ochronnych zabiegów, wzrosła liczba wyszukiwań, kliknięć i zakupów produktów zawierających konopie indyjskie i zapobiegających zanieczyszczeniom.

W swoim raporcie Stylight przeanalizował dane od października 2019 r. do lutego 2020 r. dotyczące zachowań użytkowników, którzy łącznie kupują ponad 100 000 produktów kosmetycznych miesięcznie za pośrednictwem platform internetowych Stylight w Niemczech, Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Stylight wyszukuje jednocześnie 1300 sklepów internetowych i porównuje ceny ponad 27 milionów produktów.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony