REKLAMATestowane przez WK

KONSUMENT i TRENDY

 

22 listopada 2022, 11:07wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Naturalne czyste składy, nazywane przez niektórych„ skinimalizmem ”, to tren, który zyska na znaczeniu w kontekście wzrostu kosztów utrzymania w 2022 r. i w latach późniejszych

Naturalne czyste składy, nazywane przez niektórych„ skinimalizmem ”, to tren, który zyska na znaczeniu w kontekście wzrostu kosztów utrzymania w 2022 r. i w latach późniejszych (fot. shutterstock)

Globalna inflacja i kryzys związany z kosztami utrzymania doprowadzą do tego, że konsumenci będą kupować mniej produktów do pielęgnacji skóry. Wzrośnie natomiast zainteresowanie kosmetykami z naturalnymi składami – wynika z analizy GlobalData.

REKLAMATestowane przez WK Ohjo

Według najnowszego sondażu przeprowadzonego przez GlobalData, firmę zajmującą się danymi i analizami, 30 proc. respondentów z całego świata stwierdziło, że w ciągu ostatnich trzech miesięcy wydali dość wysokie lub bardzo wysokie kwoty na produkty do pielęgnacji skóry. Najwyższe wydatki zgłosili konsumenci z Bliskiego Wschodu i Afryki oraz Ameryki Środkowej i Południowej.

Z jednej strony wzrost ich wydatków w porównaniu z pierwszym kwartałem to efekt zakończenia zimy na półkuli północnej. Z drugiej jednak trzeba brać pod uwagę, że koszty produktów do pielęgnacji skóry podnosi globalna inflacja.

Analitycy GlobalData zauważyli też zmiany w samych produktach wybieranych przez konsumentów.

– Od początku pandemii wszyscy myślimy o zdrowiu i obserwujemy, jak konsumenci stają się bardziej świadomi problemów skórnych wynikających z niewłaściwej pielęgnacji. W rezultacie wudać, że np. odchodzą od takich produktów, jak peelingi kwasowe, w kierunku kosmetyków o właściwościach przeciwzapalnych i probiotyków, które obiecują wspomóc mikrobiom skóry – komentuje Ryan Whittaker, analityk ds. konsumentów w GlobalData.

Najnowszy kwartalny raport GlobalData dla sektora Consumer Health ujawnia także, że ​​chociaż wartość rocznej sprzedaży produktów do pielęgnacji skóry ma wzrosnąć (z uwagi na roznące ceny produktów), to rynki mogą oczekiwać, że konsumenci bardziej rozważnie będą dokonywać zakupów. Jedną z tendencji będzie poszukiwanie kosmetyków z naturalnymi składami.

– Naturalne czyste składy, nazywane przez niektórych„ skinimalizmem ”, to trend, który zyska na znaczeniu w kontekście wzrostu kosztów utrzymania w 2022 r. i w latach późniejszych. Konsumenci będą wydawać mniej pieniędzy i kupować mniej kosmetyków, ale do ich wyboru będą przykładać większą uwagę  – dodaje Whittaker.

Z jego słów wynika też, że inflacja i kryzys kosztów utrzymania mogą również spowodować większy ruch w kierunku zdrowych, naturalnych produktów spoza obszaru pielęgnacji, takich jak np. suplementy diety.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony