REKLAMAWK e-wydania 6_7_2021

STREFA URODY

Włosy

 

11 czerwca 2021, 11:49wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Naturalne i proste składy kosmetyków do włosów to jeden z ważnych trendów w ich pielęgnacji

Naturalne i proste składy kosmetyków do włosów to jeden z ważnych trendów w ich pielęgnacji (fot. Shutterstock)

Jak w każdej innej kategorii w branży kosmetycznej, pielęgnacja włosów stale się rozwija, wprowadzając coraz bardziej naturalne produkty. W następstwie pandemii konsumenci musieli nauczyć się kolorować, strzyc i pielęgnować włosy w domu, dlatego szukają naturalnych produktów, które mogą chronić farbowane włosy i skórę głowy.

Jak podkreśla Juliana Mancini Gomiero, globalna menedżerka ds. marketingu produktów do pielęgnacji włosów, Lubrizol Life Science Beauty, włosy są pierwszą rzeczą, którą ludzie zauważają. To one wysyłają sygnał o tym, czy konsumenci dbają o siebie.

- Zniszczone włosy są głównym problemem dla konsumentów i coraz częściej proszą oni o składniki naturalne lub pochodzenia naturalnego, które chronią, wzmacniają i regenerują włosy. Na przykład specjalną gumę, która nie tylko zagęszcza, ale także chroni, naprawia i poprawia kondycję włókna włosów. Nadaje się do odżywek i kuracji bez spłukiwania, zapewniając gładkość i naturalne utrwalenie - mówi.

Daleen Zakaib, chemiczka ds. formulacji i technologii w Grant Industries zauważa, że konsumenci i formulatorzy poszukują naturalnych składników pochodzenia biologicznego, które przekładają się również na łatwe stosowanie w domu.

- Obecny światowy trend w zakresie dobrego samopoczucia i zrównoważonego rozwoju oznacza, że ​​przyglądamy się innowacjom na wielu płaszczyznach, od opakowań po produkty rynkowe, takie jak bezwodne szampony w kostkach, które są zgodne z koncepcją bezwodną, ​​jednocześnie spełniając zwiększone zapotrzebowanie rynku na biodegradowalne naturalne preparaty - mówi.

W pielęgnacji włosów wprowadzane są też produkty na bazie biologicznej, które są nie tylko w 100 proc. pochodzenia naturalnego, ale także zatwierdzone przez COSMOS i wolne od GMO.

Liczą się produkty, które mają wspaniały profil sensoryczny, dodają blasku i gładkiego uczucia po zabiegu, jednocześnie nawilżając i naprawiając łodygę włosa. Są również przyjazne dla formulatorów i bardzo wszechstronne - wymienia Naomi Bedford, kierowniczka ds. marketingu cyfrowego w Grant Industries.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony