REKLAMAPerły WK 2020 - Baner Główny (05-29.02.2020)

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

Eksport

 

16 maja 2019, 16:08wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Naturella produkuje naturalne kosmetyki i środki czystości pod markami OnlyBio i OnlyEco

Naturella produkuje naturalne kosmetyki i środki czystości pod markami OnlyBio i OnlyEco (fot. FB Naturella)

Kosmetyki laboratorium Naturella, wchodzące w skład grupy kapitałowej Boruta Zachem, w najbliższym czasie trafią na Słowację, Węgry i do UK - podaje ISBnews. Marka nawiązała też współpracę z jedną z niemieckich sieci sklepów ekologicznych.

REKLAMA

Laboratorium Naturella, które od stycznia 2019 roku wchodzi w skład Grupy Boruta-Zachem, produkuje naturalne kosmetyki i środki czystości pod markami OnlyBio i OnlyEco, wytwarzane z biosurfaktyny i lewanu, powstających w zakładzie Boruty-Zachem w Bydgoszczy.

Jak informuje źródło, pierwsze dostawy zostaną zrealizowane w czerwcu 2019 roku. Działalność eksportowa Naturelli jest realizowana przy wsparciu środków z unijnego programu Go To Brand, który rozpoczął się w listopadzie 2018. Aktualnie kosmetyki OnlyBio są dostępne w Czechach, Francji Hiszpanii, Finlandii, Norwegii i na Łotwie.

- W eksporcie tkwi duży potencjał sprzedażowy, dlatego zdecydowaliśmy się na rozwój tego kierunku sprzedaży. Europejska mapa dystrybucji sukcesywnie się powiększa, poszukujemy też możliwości współpracy z krajami z poza naszego kontynentu. Obecnie dystrybuujemy nasze produkty do Tajwanu, trwają również negocjacje umów z klientami z Chin (z Honkongu) oraz z krajów arabskich - powiedziała Ewa Wójcikowska, prezes Laboratorium Naturella w rozmowie z ISBnews.

Boruta-Zachem to firma produkcyjna działająca w branży chemicznej w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. W 2018 roku miała 24,4 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony