REKLAMAWebinarium DZP_baner główny_maj-czerwiec 2022

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci handlowe

 

8 listopada 2021, 09:39wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Netto w 2020 r. przejęło polski biznes brytyjskiej sieci Tesco

Netto w 2020 r. przejęło polski biznes brytyjskiej sieci Tesco (fot.materiały prasowe)

Duńska sieć Netto otworzyła w ciągu ostatnich dwóch tygodni 15 nowych placówek, z czego 14 w wyniku konwersji przejętych przez Netto marketów Tesco.

REKLAMAWebinarium DZP_belka w artykule_maj-czerwiec 2022

W ostatnich tygodniach duński detalista rozszerzył swoją działalność o placówki w Białobrzegach, Bielsku-Białej, Biłgoraju, Lęborku, Łabiszynie, Łukowie, Makowie Podhalańskim, Mławie, Opolu Lubelskim, Porębie, Rudzie Śląskiej, Sokółce, Toruniu, Wrocławiu i Wysokiej.

W dziesięciu spośród wymienionych miast Netto zadebiutowało, nie było w nich wcześniej sklepów tej sieci. Natomiast Netto było już obecne w Lęborku, gdzie została otwarta druga placówka, w Rudzie Śląskiej – czwarte Netto, w Bielsku-Białej – piąte, w Toruniu i we Wrocławiu – szóste. W nowo otwartych sklepach Netto w Bielsku-Białej i Toruniu zamontowane zostały kasy samoobsługowe, by  przyspieszyć proces robienia zakupów.

Otwarciom towarzyszyły promocje sięgające 60 proc. Obowiązują one od czwartku (dnia otwarcia) do następującej po nim soboty.

Netto to sieć dyskontowa. W jej ofercie, poza artykułami spożywczymi znajdują się produkty non food, kosmetyki, środki czystości, AGD, meble. Spośród 3 tys. produktów, które można znaleźć w stałej ofercie Netto, ok. 1 tys. to produkty stale rozwijanych marek własnych – m.in. marka Hello Sensitive, bezzapachowe, nie wykorzystujące barwników, hipoalergiczne produkty dla najmłodszych – pieluszki i kosmetyki.

Po przejęciu brytyjskiej sieci Tesco, Netto prowadzi w Polsce blisko 700 sklepów. 

W czerwcu 2020 r. Salling Group, spółka macierzysta Netto Polska, porozumiała się  z Tesco Polska w sprawie przejęcia całości działalności spółki  – w tym jej sklepów i magazynów. Transakcja objęła przejęcie przez Salling Group 301 sklepów i dwóch magazynów. W ramach umowy około 7 tys. pracowników Tesco zostało przeniesionych do Salling Group.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony