REKLAMAeWydania_Banner Główny_maj 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Apteki

HANDEL

KORONAWIRUS

 

5 kwietnia 2020, 09:58wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Z Chin do Polski ma dotrzeć jeszcze 52 mln sztuk maseczek zakontraktowanych przez Grupę Neuca

Z Chin do Polski ma dotrzeć jeszcze 52 mln sztuk maseczek zakontraktowanych przez Grupę Neuca (fot. adobe stock)

Grupa Neuca, największy dystrybutor leków do aptek w Polsce, sprowadziła do kraju 8 mln maseczek ochronnych w rekomendowanej dla pacjenta cenie 2,50 zł za sztukę. – To pierwszy, z wielu zaplanowanych przez nas transportów. z pewnością zaowocuje to spadkiem cen u operujących na rynku licznych spekulantów – informuje Paweł Biernat, dyrektor departamentu komunikacji Grupy Neuca. Jak donoszą pacjenci, w aptekach tanich maseczek jednak nikt nie widział.

REKLAMA

Toruńska Grupa Neuca, największy dystrybutor leków do aptek w Polsce, sprowadziła do kraju 8 mln maseczek ochronnych i zakontraktowała produkcję 52 mln kolejnych.

– W obliczu danych przedstawianych przez epidemiologów, a także w związku z pojawiającymi się coraz częściej rekomendacjami noszenia maseczek profilaktycznie, podjęliśmy starania o zdobycie tego asortymentu w dobrej cenie. W aptekach na terenie całego kraju dostępne są sprowadzone przez nas maseczki. Rekomendowana aptekom cena maseczek dla pacjenta wynosi 2,50 zł – informuje Paweł Biernat z Grupy Neuca.

Wyjaśnia, że utrzymanie niskiej ceny dla pacjenta, pomimo zakupów interwencyjnych i komercyjnych cen frachtu lotniczego jest możliwe, ponieważ firma ograniczyła wysokość pobieranej marży wyłącznie do pokrycia kosztów dystrybucji. Jak zapewnia, podobnie firma postępuje przy dystrybucji innych środków wykorzystywanych w walce z pandemią, np. płynów odkażających. Od początku roku Neuca nie podnosi także swoich marż na żadne leki, w tym na popularne leki stosowane przy przeziębieniach.

8 mln sztuk maseczek ochronnych to pierwsza z zaplanowanych dostaw. – Nie zamierzamy poprzestać na jednym transporcie – już zakontraktowaliśmy produkcję w Chinach w ilości  52 milionów sztuk. Ściśle współpracujemy z LOT Cargo w ramach realizacji dostaw, ponieważ jedynie transport lotniczy zapewnia bezpieczeństwo tranzytu i niezbędną szybkość – informuje Paweł Biernat.

Firma Neuca opatrzyła swój komunikat prasowy hasztagiem #niezarabiamynakryzysie. Niestety, jak donoszą pacjenci, tanich maseczek w aptekach nikt nie widział. W komentarzach na lokalnych portalach ototorun.pl  lub ddtorun.pl  można znaleźć informacje, że w aptekach maseczki owszem są, ale za 7,50 zł/szt., 12,50 zł/szt. lub 65 zł za pakiet 10 szt.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony