REKLAMA

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

PRAWO

 

4 października 2019, 15:25wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Wiele nielegalnych kremów zawiera toksyczny środek wybielający - hydrochinon, zakazany w UE

Wiele nielegalnych kremów zawiera toksyczny środek wybielający - hydrochinon, zakazany w UE (fot. Adobe)

Samorządy lokalne w Anglii i Walii zgłosiły obawy dotyczące wzrostu liczby nielegalnych produktów kosmetycznych, w tym kremów rozjaśniających skórę, które mogą powodować uszkodzenie nerek, wątroby i mózgu - podaje Cosmetics Business.

REKLAMA

Stowarzyszenie samorządów lokalnych (LGA) w Anglii i Walii wezwało konsumentów do unikania stosowania kremów rozjaśniających skórę „za wszelką cenę”.

LGA wyraziło obawy dotyczące nielegalnego importu produktów kosmetycznych zawierających szkodliwe składniki. Wiele nielegalnych kremów zawiera toksyczny środek wybielający - hydrochinon, który jest określany jako biologiczny odpowiednik środka do usuwania farby.

Zgodnie z prawem hydrochinon nie może być stosowany w żadnym produkcie kosmetycznym w Unii Europejskiej, jednak produkty te są nadal dostępne w Australii, Stanach Zjednoczonych i Japonii, choć regulują je pewne przepisy. Tymczasem produkty na bazie rtęci mogą powodować uszkodzenie nerek, wątroby i mózgu.

Na łamach Cosmetics Business, Anjali Mahto, dermatolog i rzecznik British Skin Foundation powiedziała, że nadużywanie kremów może zakłócać poziom ciśnienia krwi, powodować cukrzycę i osteoporozę.

- Hydrochinon działa poprzez hamowanie produkcji melaniny pigmentowej, która nadaje skórze jej kolor. Jego nadużywanie może uszkodzić elastynę przenoszoną przez skórę, powodując przedwczesne starzenie się i osłabienie skóry. Długotrwałe, powszechne stosowanie może powodować problemy z nerwami i wątrobą - wyjaśniła.

Anjali Mahto dodała, że rónież sterydy są częstym składnikiem nielegalnych kremów rozjaśniających, a długotrwałe ich stosowanie może powodować przerzedzenie skóry, infekcje i czyraki.

Według LGA wzrost toksycznych produktów rozjaśniających skórę wynika z tego, że bezpieczne kremy, które są często sprzedawane jako produkty rozjaśniające skórę przez znane marki są drogie.


 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony