REKLAMAWH Market_banner glowny_maj-czerwiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

E-commerce

KONSUMENT i TRENDY

 

17 października 2019, 08:40wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
 Polacy coraz chętniej kupują w sklepach internetowych, jednak mocno ograniczyli zakupy online w weekendy

Polacy coraz chętniej kupują w sklepach internetowych, jednak mocno ograniczyli zakupy online w weekendy (fot. adobe stock)

Niehandlowe niedziele wpłynęły na zmianę przyzwyczajeń Polaków. Konsumenci nauczyli się spędzać czas inaczej niż na zakupach. Coraz mniej kupują także przez internet, choć zakaz niedzielnego handlu nie dotyczy e-sklepów. Najwięcej zakupów w kanale e-commerce dokonywanych jest od wtorku do czwartku, pomiędzy 1. a 10. dniem miesiąca – co z kolei zbiega się z wypłatą pensji. 

REKLAMA

Z analiz przygotowanych przez serwis Ceneo.pl, na podstawie ponad 3 mln ankiet, wynika że Polacy coraz chętniej kupują w sklepach internetowych. Aż 95 proc. klientów jest usatysfakcjonowanych zakupami w sklepach internetowych, a przy wyborze sprzedawcy, klienci kierują się – obok niskiej ceny – głównie wiarygodnością.

Katarzyna Stehlik, dyrektor działu sprzedaży w Ceneo.pl powiedziała agencji Newseria, że przy wyborze sklepów internetowych kluczowe jest dla Polaków bezpieczeństwo. – Polacy decydują się na zakupy w sklepach online, które są przede wszystkim bezpieczne, gwarantują szybką dostawę, które są znanymi markami i oferują bezpłatne koszty dostawy.

Statystyki Ceneo pokazują też, że w ciągu ostatniego roku Polacy mocno ograniczyli zakupy online w weekendy, co może wiązać się z niedzielnym zakazem handlu (mimo że zakaz nie obejmuje e-commerce). Prawdopodobnie konsumenci z góry zakładają, że poświęcą ten czas na odpoczynek lub spędzą go z rodziną.

Wyjątkiem od reguł jest okres przedświąteczny, kiedy zakupy trwają przez cały tydzień i niemal całą dobę. Na przełomie listopada i grudnia sklepy internetowe włączają świąteczne promocje, a kulminacyjnym momentem jest ostatni weekend listopada, czyli tzw. Black Friday. Polacy coraz częściej zwlekają z zakupem prezentów właśnie do tego momentu. Ogólny wzrost zamówień sklepy internetowe notują także w okresie Walentynek i Dnia Dziecka, a najchętniej kupowanymi w sieci produktami w ostatnim roku są te z kategorii zdrowie, uroda i dziecko.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 4

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony