REKLAMAFBK 2020 - baner główny - 24.09.-19.11.2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Sieci handlowe

 

11 grudnia 2019, 16:58wiadomoscihandlowe.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Całkowita powierzchnia handlowa w Polsce wynosiła w III kw. 2019 r. ponad 12,1 mln mkw. Jak podaje CBRE w raporcie „Rynek handlowy w Polsce”, klienci w sklepach stacjonarnych poszukują wartości dodanej. Dlatego centra handlowe koncentrują się na budowaniu własnej tożsamości i ewoluują.

REKLAMA
Rozbudowane Centrum Janki oferuje obecnie niemal 84 tys. mkw. powierzchni najmu

Rozbudowane Centrum Janki oferuje obecnie niemal 84 tys. mkw. powierzchni najmu (fot. materiały prasowe/Centrum Janki )

Wysokie nasycenie powierzchnią handlową w miastach aglomeracyjnych przyspiesza rozwój nowych parków handlowych w mniejszych miastach. W pierwszych trzech kwartałach 2019 r. w Polsce otwarto dwa nowe parki handlowe o powierzchni najmu pow. 5 tys. mkw., a 6 takich obiektów zostało rozbudowanych. Projekty te znajdowały się przeważnie w miastach zamieszkałych przez mniej niż 100 tys. osób.

Eksperci CBRE oceniają, że parki handlowe są perspektywicznym formatem również w dużych miastach. Najwyższym poziomem nasycenia powierzchnią handlową wyróżniają się aglomeracja poznańska i wrocławska. Na koniec III kw. 2019 r. wskaźnik nasycenia w tych regionach wynosił odpowiednio 612 i 610 mlw. GLA/1000 mieszkańców. W tym czasie średnie nasycenie powierzchnią handlową w 8 największych aglomeracjach wyniosło 522 mkw. GLA na 1000 mieszkańców.

W budowie obecnie znajduje się prawie 320 tys. mkw. GLA. Z analiz wynika, że w 2019 r. suma powierzchni wszystkich nowych obiektów handlowych oddanych do użytku wyniesie ok. 300 tys. mkw. Oznacza to najmniejszy przyrost w ciągu ostatnich 20 lat.   

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 3
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony