REKLAMATestowane przez WK
Świadomi koneserzy sprawili, że w pierwszej trójce marek do pielęgnacji włosów znalazło się OnlyBio

Świadomi koneserzy sprawili, że w pierwszej trójce marek do pielęgnacji włosów znalazło się OnlyBio (fot. shutterstock)

TOP 3 marek szamponów i odżywek do włosów to Nivea, Garnier i OnlyBio. Konsumenci raczej nie ufają w tej kategorii markom własnym. Produkty Cien oferowane przez dyskont Lidl znalazły się dopiero na 14 miejscu w wiosennej edycji zestawienia 2022 FMCG Brands We Shop Blix & Kantar.

REKLAMALaura Conti_baner w artykule

98 proc. ankietowanych w badaniu 2022 FMCG Brands We Shop Blix & Kantar potwierdziło, że kupuje szampony i odżywki do włosów. Najwięcej z nich wskazało na markę Nivea (22 proc.). Główną grupę nabywców tej marki stanowią shopperowi domatorzy.

Są to konsumenci, którzy szukają promocji i wiedzą jakie marki chcą kupić, mają ulubione sklepy. Zawsze też mają przy sobie gotową listę zakupów. Nie specjalnie lubią zakupy, nie podążają za trendami konsumenckimi i nie szukają nowości, jednak chętnie wspierają gospodarkę wybierając polskie produkty (dla wielu z nich Nivea jest marką polską).

Czytaj też: Najwięcej konsumentów szuka tanich markowych produktów [BADANIE]

Na drugiej pozycji znalazły się szampony i odżywki Garnier. Produkty tej marki, oprócz shopperowych domatorów, kupują cenowi entuzjaści oraz cenoholicy. Ci pierwsi lubią zakupy i wszystko co z nimi związane. Mają ulubione marki i sklepy, często jeżdżą na zakupy i sprawia im to przyjemność. Lubią przygotować się do zakupów, np. porównując oferty różnych sklepów. Podążają za trendami. Są podatni na reklamy online w mediach społecznościowych i opinie influencerów.

Natomiast cenoholicy szukają okazji i dobrych cen. Nie zwracają uwagi na ekologię. Lubią sprawdzone produkty, niechętnie podchodzą do nowości.

Wielką trójkę w kategorii szampony i odżywki zamyka marka Only Bio, która przed rokiem w ogóle nie była klasyfikowana w zestawieniu FMCG Brands We Shop. Obecnie wskazało na nią 19 prac. konsumentów.

Po jej produkty w większości sięgają świadomi koneserzy. Są to konsumenci, którzy zwracają szczególną uwagę na środowisko i produkty, które o nie dbają. Częściej kupują marki polskie, wspierając gospodarkę. Czytają też etykiety. Cena nie ma dla nich tak dużego znaczenia jak szerszy kontekst tego, jak ich zakupy wpływają na otoczenie. Są modni, zakupy sprawiają im przyjemność i często kierują się wyborami promowanymi przez influencerów.

Z badania 2022 FMCG Brands We Shop Blix & Kantar wynika również, że konsumenci raczej nie ufają w markom własnym w kategorii szamponów i odżywek do włosów. Produkty Cien oferowane przez dyskont Lidl znalazły się dopiero na 14 miejscu w wiosenne edycji zestawienia.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 8

 • 7
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 1
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony