REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

OPAKOWANIA

EKOLOGIA

 

13 stycznia 2022, 15:52wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
B Corp Beauty Coalition będzie prowadzić działania na rzecz zmniejszenia wpływu branży kosmetycznej na na środowisko.

B Corp Beauty Coalition będzie prowadzić działania na rzecz zmniejszenia wpływu branży kosmetycznej na na środowisko. (fot. Shutterstock)

Nowa koalicja 27 firm kosmetycznych z certyfikatem B Corp będzie działać na rzecz zmniejszenia wpływu branży na środowisko. Należą do niej podmioty z ośmiu krajów i trzech kontynentów, a jej celem jest poprawa standardów zrównoważonego rozwoju w branży kosmetycznej.

REKLAMAFBK_Belka w artykułach

Ostatnio do organizacji dołączyła Aromatherapy Associates. W skład wchodzą również Davines Group, Skandinavisk, Made For Life Organics, Body Shop, Rituals Cosmetics, Arbonne i Prose.

Wyznaczone cele obejmują identyfikowanie i dzielenie się lepszymi praktykami, wdrażanie działań doskonalących i publikowanie ich wyników; pomaganie klientom z branży kosmetycznej w łatwiejszym poruszaniu się po kategorii. Celem jest także wywarcie wpływu na przemysł kosmetyczny, aby wywołać szersze zmiany, które ostatecznie mogą poprawić jego wpływ na społeczeństwa i środowisko.

Davide Bollati, prezes Davines i członek założyciel B Corp Beauty Coalition, stwierdza, że te pozytywne zmiany można wzmocnić poprzez partnerstwo i zaangażowanie. 

Shaun Russell, założyciel Skandinavisk i współzałożyciel koalicji dodał, że jej członkowie zobowiązują się zainwestować swój czas i wysiłki w poprawę czterech kluczowych kwestii, które mają wpływ na wszystkich i wszystko: pozyskiwanie składników i zrównoważony rozwój; bardziej ekologiczna logistyka; odpowiedzialność za opakowania; spójne i jasne komunikaty zewnętrzne, które klienci mogą zrozumieć i którym mogą zaufać. 

Co jeszcze robi przemysł kosmetyczny, aby być bardziej zrównoważonym?

W zeszłym roku British Beauty Council uruchomiła Sustainable Beauty Coalition (SBC) – grupę, która pracuje nad przeciwdziałaniem globalnej sytuacji kryzysowej związanej ze zmianą klimatu, tworząc ramy działania, które branża kosmetyczna i wellness mogłaby wspólnie realizować, aby zwiększyć swoje wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju.

SBC niedawno wydał również przewodnik Planet Positive Beauty Guide, aby pomóc konsumentom pewnie dokonywać bardziej ekologicznych wyborów w zakresie urody i zauważać, kiedy firmy wprowadzają produkty „greenwashing”.

Kolejną grupą jest Stowarzyszenie Zrównoważonego Spa (SAA) – organizacja członkowska, która oferuje porady operatorom spa, aby pomóc im poprawić ich wysiłki na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Przeczytaj również: Kosmetyczni giganci łączą siły, by opracować system oceny wpływu produktów na środowisko

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony