REKLAMAHeinz Glas_banner glowny_czerwiec-sierpień 2020

KONSUMENT i TRENDY

RAPORTY I ANALIZY

 

15 maja 2019, 11:46wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹

Dr Christiane Hanay będzie jedną z ekspertek konferencji o ochronie przeciwsłonecznej Sun Protection Conference 2019, która odbędzie się wkrótce w Londynie. Ekspertka przedstawi strategie przekładania różnorodnych wymagań w zakresie filtrów na przekonujące produkty, które pomogą zmniejszyć liczbę opalonych urlopowiczów.

REKLAMAForum Branży Kosmetycznej (belka w artykułach) 4-31.08.2020 r.
Christiane Hanay, ekspert w dziedzinie pielęgnacji słońca, pielęgnacji skóry i kosmetyków naturalnych

Christiane Hanay, ekspert w dziedzinie pielęgnacji słońca, pielęgnacji skóry i kosmetyków naturalnych (fot. mat.prasowe)

Christiane Hanay jest senior managerem ds. globalnych badań i rozwoju i dyrektor zarządzającą Similasan AG & SkinXpert CH GmbH oraz sprawdzonym ekspertem w dziedzinie pielęgnacji słońca, pielęgnacji skóry i kosmetyków naturalnych. Otrzymała doktorat z chemii organicznej i bioorganicznej na Uniwersytecie Humboldta w Berlinie w 1998 roku. Christiane jest członkiem Task Force Sun Protection Niemieckiego Towarzystwa Chemików Kosmetycznych i członkiem Szwajcarskiego Towarzystwa Chemików Kosmetycznych.

Jej zdaniem działalność marketingowa firm kosmetycznych obfituje w produkty do ochrony przeciwsłonecznej, jednak konsument niewiele z nich postrzega jako wyjątkowe. Ankieta na temat zachowań przeciwsłonecznych turystów spędzających wakacje w tropikach pokazała, że ​​wśród pasażerów aż 44 proc. wraca opalona z wakacyjnego pobytu.

Konsumenci wykazują również rosnące zaniepokojenie potencjalnymi problemami związanymi ze skórą, co prowadzi do wzrostu zapotrzebowania na formuły takie jak bez PEG, bez konserwantów, bez silikonów, oleju mineralnego lub bez mikrowłókien. Z drugiej strony konsument nie zaakceptowałby preparatu, który nie jest stabilny i nie posiada właściwości sensorycznych i ochronnych.

Współczesne preparaty do pielęgnacji przeciwsłonecznej stają się coraz bardziej złożone, ponieważ muszą spełniać spektralną homeostazę i ochronę przed światłem niebieskim oraz ewentualnie stanowić dodatkową ochronę przed promieniowaniem IR-A. Każda z nich ma wpływ na cały system formułowania. Aby uczynić to jeszcze bardziej skomplikowanym, ramy regulacyjne różnią się w zależności od regionu, a niektóre ważne filtry UV zostały zdyskredytowane, co sprawia, że ​​ich rzeczywiste użycie jest praktycznie niemożliwe. Ich wymiana ma wpływ na skuteczność, jakość, koszty i profil sensoryczny produktu.

W przeszłości przedstawiono wiele indywidualnych rozwiązań lub składników w celu poprawy skuteczności ochrony przeciwsłonecznej. Jednak zazwyczaj nie jest to pojedynczy składnik, który zapewnia ogólną poprawę wydajności produktu. Rozwój ochrony przeciwsłonecznej wymaga zrozumienia wszystkich interakcji w preparacie. W celu zwiększenia stopnia swobody formułowania wskazane jest np. użyć kombinacji wydajnych filtrów UV. Pozwala to na większą elastyczność w wyborze innych składników preparatu. Nawet jeśli sprawia to, że receptura jest bardziej złożona, musimy zmierzyć się z tym wyzwaniem, aby opracować wydajne i popularne produkty.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony