REKLAMATestowane przez WK

PRODUCENCI I MARKI

Biznes

SUROWCE

 

18 sierpnia 2021, 15:46wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Rozszerza się asortyment wyrobów kosmetycznych produkowanych na bazie alkoholu skażanego krajowymi skażalnikami, np. o lakiery do włosów

Rozszerza się asortyment wyrobów kosmetycznych produkowanych na bazie alkoholu skażanego krajowymi skażalnikami, np. o lakiery do włosów (fot. shutterstock)

Ukazało się wyczekiwane przez branżę rozporządzenie Ministra Finansów, Funduszy i Polityki Regionalnej zmieniające rozporządzenie w sprawie środków skażających alkohol etylowy. Dokument dopuszcza kolejną mieszaninę do użytku przez branżę kosmetyczną. O dodanie nowego skażalnika wystąpił Polski Związek Przemysłu Kosmetycznego.

REKLAMALaura Conti_baner w artykule

Jak podkreśla Blanka Chmurzyńska-Brown, dyrektor generalna KosmetycznychPL zmiana rozporządzenia w sprawie środków skażających alkohol etylowy poszerzy asortyment wyrobów kosmetycznych produkowanych na bazie alkoholu skażanego krajowymi skażalnikami (np. lakiery do włosów) i umożliwi elastyczność w wyborze środków skażających przy produkcji wyrobów kosmetycznych:

- Cieszę się, że dostarczona przez zespół KosmetycznychPL argumentacja została pozytywnie przyjęta przez Ministerstwo. To już drugi skażalnik, o który udało nam się rozszerzyć listę tych, dozwolonych branży kosmetycznej na przestrzeni ostatnich kilku lat. Każda taka decyzja podnosi elastyczność i konkurencyjność naszego sektora. Kwestia skażalników była dla naszej branży bardzo istotna na początku pandemii, kiedy po prostu brakowało ich na rynku. Możliwość użycia kolejnej mieszaniny zmniejszy ryzyko wystąpienia podobnej sytuacji w przyszłości - skomentowała dyrektor Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Co zmienia rozporządzenie?

Rozporządzenie, które ukazało się 17 sierpnia 2022 r.  zmienia § 2 pkt 1 rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 31 października 2018 r. (Dz. U. z 2021 r. poz. 761). Zmiana polega na dodaniu nowego środka skażającego alkohol etylowy w postaci mieszaniny alkoholu tert-butylowego 78 g i alkoholu izopropylowego 5 kg, w ilości minimalnej na 1 hl alkoholu 100% vol wykorzystywanego przy produkcji wyrobów kosmetycznych. Mieszanina taka będzie mogła mieć zastosowanie wyłącznie przy produkcji wyrobów kosmetycznych w postaci aerozoli pakowanych w opakowania ciśnieniowe i w postaci żeli pakowanych w dowolne opakowania jednostkowe. W obydwu przypadkach opakowania nie mogą przekroczyć pojemności 1000 ml.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać po 14 dniach od publikacji rozporządzenia, czyli od 1.09.2021 roku.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony