REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO
Obecnie w Polsce działa około 670 placówek pod szyldem Lidl. Do końca roku ma ich być 700

Obecnie w Polsce działa około 670 placówek pod szyldem Lidl. Do końca roku ma ich być 700 (fot.materiały prasowe)

Firma Lidl Polska zanotowała w 2018 roku obroty w wysokości 18,3 mld zł. To około 5 proc. globalnych przychodów Grupy Schwarz, której jest częścią – informuje serwis "Business Insider".

Lidl w Polsce prowadzi ponad 670 placówek, jest na naszym rynku drugą pod względem wielkości firmą z branży handlu detalicznego. Pierwszą jest Biedronka, należąca do Jeronimo Martins. Jak przypomina "BI", przychody Biedronki za rok 2018 przekroczyły 51,4 mld zł, zaś liczba sklepów do ponad 2900 placówek.

Lidl nie podaje, jak bardzo wzrosła jego sprzedaż like for like. Firma cały czas otwiera w Polsce nowe sklepy, do końca tego roku planuje mieć ponad 700 placówek. 

Warto zwrócić uwagę, że obroty Lidla w wysokości 18,3 mld zł generuje ponad cztery raz mniejsza sieć sklepów (670 vs 2900), niż w przypadku największego operatora w Polsce. A to pokazuje efektywność placówek Lidla na polskim rynku.

Globalne obroty sieci Lidl w roku finansowym 2018 wyniosły 81,2 mld euro, co oznacza, że wyniki Lidl Polska wyniosły około 5,2 proc. całkowitych wpływów operatora.

W skład Grupy Schwarz wchodzi również sieć Kaufland, który w Polsce prowadzi ponad 200 placówek. Według „Rzeczpospolitej” przychody prowadzącej ją spółki Kaufland Polska Markety wyniosły w 2018 roku 9,9 mld zł. 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 2

 • 2
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

1Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
 • ~Szary 1 ponad rok temu

  Biedronka jest lata świetlne za Lidlem. Zupełnie inna kategoria.

  Edytowany: ponad rok temu

  oceń komentarz  zgłoś do moderacji
do góry strony