REKLAMAKonferencja Politechnika Wrocławska konferencja ISEO

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Usługi

 

4 maja 2021, 14:44wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Puste salony fryzjerskie to już przeszłość. Branża beauty wróciła od maja do pracy w całej Polsce

Puste salony fryzjerskie to już przeszłość. Branża beauty wróciła od maja do pracy w całej Polsce (fot. Pixabay)

Od 1 maja zmieniły się obostrzenia związane z epidemią koronawirusa. Sytuacja pandemiczna poprawiła się na tyle, że możliwe było zniesienie regionalizacji w kwestii restrykcji. Teraz salony fryzjerskie i kosmetyczne są otwarte w całym kraju.

Zniesienie regionalizacji obostrzeń oznacza to, że już od poniedziałku mogły wrócić do pracy zarówno salony fryzjerskie, jak i salony kosmetyczne w całej Polsce.

Do 1 maja pozostawały zamknięte biznesy tej branży aż w pięciu województwach, w których sytuacja związana z rozwojem epidemii koronawirusa była najtrudniejsza. Chodziło o województwa wielkopolskie, dolnośląskie, śląskie, łódzkie, opolskie. Od poniedziałku jednak ta regionalizacja przestała obowiązywać.

Przypomnijmy, że od 26 kwietnia w 11 spośród 16 województw (podlaskim, podkarpackim, warmińsko-mazurskim, lubelskim, pomorskim, lubuskim, świętokrzyskim, mazowieckim, kujawsko-pomorskim, zachodniopomorskim i w małopolskim) salony fryzjerskie i kosmetyczne znów mogły pracować, zachowując reżim sanitarny. Z powodu trzeciej fali pandemii branża beauty została zamknięta 27 marca i zamknięcie to było przedłużane.

Salony kosmetyczne czy fryzjerskie nadal będą mogły funkcjonować tylko w ścisłym reżimie sanitarnym. Oznacza to, że w takim miejscu, przebywać może wyłącznie personel i obsługiwani klienci. Ponadto stanowiska obsługi muszą znajdować się w odległości co najmniej 1,5 m od siebie, chyba że między nimi jest przegroda.

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 0

 • 0
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony