REKLAMAWebinar Żabka_edukacja

PRODUCENCI I MARKI

Innowacje

OPAKOWANIA

EKOLOGIA

 

23 listopada 2022, 15:07wiadomoscikosmetyczne.pl

napisz maila ‹ | ostatnie artykuły ‹
Coraz więcej marek stawia na działania mające na celu odzyskiwanie opakowań nie tylko na drodze produkcji recyklingowej, ale także zbierania ich od konsumentów.

Coraz więcej marek stawia na działania mające na celu odzyskiwanie opakowań nie tylko na drodze produkcji recyklingowej, ale także zbierania ich od konsumentów. (materiały Orijinal)

Opakowania nadające się do wielokrotnego napełniania i wielokrotnego użytku stają się normą w branży kosmetycznej. Orijinal wprowadza rozwiązanie, dzięki któremu butelki mogą być używane w nieskończoność. Marka umożliwia swoim klientom zwrot pustych butelek po lakierze do paznokci, aby można je było wyczyścić, a następnie ponownie napełnić.

Orijinal to marka, która powstała w trakcie pandemii, a wyróżnia się z bycia dystrybutorem naturalnych lakierów pielęgnacyjnych z opatentowanym składnikiem aktywnym na bazie francuskiego selera i organicznego ekstraktu z granatu. Brand w pełni wykorzystuje proces czyszczenia wywodzący się z przemysłu spożywczego, który jest szybki i przyjazny dla środowiska.

Kiedy klient składa zamówienie, może zaznaczyć, że chce zwrócić pustą butelkę Orijinal, a nowy produkt otrzyma z opłaconą etykietą zwrotu pustego opakowania po wcześniej zakupionym produkcie do paznokci. Orijinal określa, że ​​odzyskuje tylko „zużyte”, czyli puste butelki. Od drugiego zamówienia konsumenci mogą wskazać, że chcą zwrócić starą butelkę, co umożliwi im otrzymanie nowego produktu wraz z opłaconą etykietą zwrotu pustego opakowania podstawowego. Aby umożliwić ponowne użycie, marka zainwestowała w proces czyszczenia wywodzący się z przemysłu spożywczego, który umożliwia wyczyszczenie butelek w zaledwie 16 minut przy użyciu procedury, która jest „tak ekologicznie odpowiedzialna, jak to tylko możliwe”, podkreśla Orijinal.

Jednak rozwiązanie to działa tylko wtedy, gdy konsumenci naprawdę ograniczają ilość odpadów, to znaczy, jeśli naprawdę zużywają lakier do paznokci do ostatniej kropli — co wydaje się wciąż dość rzadkie w prawdziwym życiu. Dlatego, aby zmotywować jak najwięcej osób do zmiany nawyków, marka oferuje voucher za każde pięć zwróconych butelek. Drewnianą nasadkę można również oddzielić od plastikowego pędzelka-aplikatora w celu ponownego użycia.

Czytaj także: Co warto wiedzieć o kosmetykach halal: lakiery do paznokci

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 1

 • 1
  BARDZO PRZYDATNY
 • 0
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony