REKLAMAFBK-banner główny-lipiec 2020

HANDEL I DYSTRYBUCJA

Prawo

HANDEL

 

10 listopada 2019, 10:31(fot. Pixabay CC0)

Od kilku dni użytkownicy telefonów komórkowych otrzymują wiele sms-ów, informujących o tym, że wygrali cenne nagrody w konkursach Rossmanna i Biedronki. Konkursy to oszustwo, a biorąc w nich udział, można stracić 75 euro.

REKLAMA

Sms-y zachęcające do udziałów w „konkursie” Biedronki lub Rossmanna skonstruowane są w takich sposób, że dołączają się do wątków z prawdziwymi informacjami, jeśli dana osoba otrzymywała jakieś w przeszłości, co zdarza się bardzo często, ze względu na popularność aplikacji i programów lojalnościowych obu sieci. Oszustwa trudno więc zauważyć.

Aby „zagrać o nagrodę”, wystarczy kliknąć w zawarty w komunikacie link i przejść do wypełnienia „ankiety”, którą zawsze wypełnia się poprawnie, co rzekomo uprawnia do odbioru nagrody – iPhone'a. W tym celu trzeba jednak podać swoje dane.

Uważni użytkownicy mogą się doczytać informacji drobnym drukiem, że konkurs jest tak naprawdę „loterią”, w której można wygrać nagrodę, ale udział w niej kosztuje dwa euro. „Abonament" ważny jest tylko kilka dni, a potem oszukańczy system nalicza opłatę w wysokości 75 euro, pobieraną co miesiąc, dopóki użytkownik nie anuluje samoodnawialnej płatności.

 

Czy ten artykuł był przydatny dla ciebie, twojej firmy i branży? Głosów: 5

 • 4
  BARDZO PRZYDATNY
 • 1
  PRZYDATNY
 • 0
  OBOJĘTNY
 • 0
  NIEPRZYDATNY

0Komentarze

dodaj komentarz

Portal wiadomoscikosmetyczne.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane. Zapraszamy zainteresowanych do merytorycznej dyskusji na powyższy temat.

Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Nie ma jeszcze komentarzy...
do góry strony